Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zastanawiam się nad zakupem mieszkania. Myślałem nad czymś pod Warszawą i przyszło mi na myśl Żyrardów. Ceny wydają sie spoko i w miare szybki dojazd koleją w 25 - 40 minut na dworzec zachodni. Jakieś opinie na temat Żyrardowa, ew innych pod warszawskich miast? (Mogę pracować zdalnie ,słynne it)

#nieruchomosci #pracait #warszawa



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 20
w miare szybki dojazd koleją w 25 - 40 minut


@mirko_anonim: nope

oj chyba nie¯\(ツ)/¯


@Bad_Wolf: dokładnie, żyrardów w 25 minut? kek

z powiatowych Pruszków, ostatecznie Legionowo, resztę można od razu olać - za daleko albo za kiepska komunikacja, albo za brzydkie.
@jenkins_slave: Koleżanka kupiła i mocno narzeka, codziennie się spóźniała do roboty przez te pociągi, ale ona jedzie aż na wschodni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Grodzisk to też chyba ~40 min w pociągu, to już się robi nieprzyjeme, dla mnie 30 min to i tak długo (lepiej max 20) ale taki hard cap to właśnie 30.

Ode mnie z wiochy jest 29 min (było 27, ale postawili przystanek
@Yuri_Yslin: Mi się podoba, ALE tutaj bierzesz nieruchomość biorąc pod uwagę pracę w centrum i ogólnie lewy brzeg Wisły.
W innym przypadku ciężko znaleźć sens.
Dojazd do Warszawy zachodniej na przykład jest świetny
nawet jak masz pociąg jadący 20 minut to one się spóźniają


@cichy-spokojny-grzeczny: i są awaryjne. Zwłaszcza zimą. KM dalej używa starego szrotu EN57 po liftingu.

Ale samochodem jest nawet gorzej, bo korki na wjeździe to masakra. Samochodem 40-50 minut to normalka spod Wwy. Codziennie w korku stać, można p**dolca dostać.
@mirko_anonim: mój niebieski liczy na spokojnie godzinę na powrót z pracy do Żyrardowa - jak dla mnie to za dużo.

Fajne miejsce do życia jeśli lubisz spokój i nie masz dużych, imprezowych potrzeb. Siłki są, basen jest, dużo kebsów xD, blisko do lasu i nad zalew. Chyba tylko jeden w miarę interesujący pub. Wielki minus Żyrardowa to #!$%@? TAKI SMOG ŻE HEJ. Serio. Zimą można się tu udusić, chociaż tegoroczna zima
Anonim (nie OP): Osobiście jestem bardzo zadowolony z grodziska mazowieckiego.
Jest to po drodze do Żyrardowa, zajebiście się rozwija, a władze miasta naprawdę mają łeb na karku.
Zaraz obok Lidla mają powstać nowe bloki budowane przez Jakon. Warto się czaić, bo tamtejsza lokalizacja mega.
Wszystko jest na miejscu, sporo zieleni i sklepów. Rzut beretem piękna podkowa leśna.
Km ma te same połączenia co Żyrardów plus zakończył się remont wkd, co po
@mirko_anonim: popatrz jeszcze na wszystkie miejscowości na trasie WKD - aktualnie przez remont zachodniego nie wygląda najlepiej ale generalnie to najbardziej punktualny pociąg dojeżdżający do Warszawy, wszystko na jego linii jest godne polecenia
@mirko_anonim: byłem raz z ziomkiem w Żyrardowie bo chciał tam obejrzeć mieszkanie, to tak średnio bym powiedział. Pierw jakichś 4 sebixow upchanych w starym golfie wyjechało na pełnej z bramy z piskiem opon 1 metr przed nami.

Później, na środku "miasta" dosłownie był jakiś dom, w którym z parteru baba nas zaczęła wołać. Podeszliśmy, a tam w środku dosłownie jak w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym - wszędzie walają się pety i śmieci,