Wpis z mikrobloga

Jak patrzę na to, że na oferty mid/senior na front jest po 500 aplikacji to watpie, ze cos sie uda szybko znalezc (o ile sie uda cokolwiek). Aplikowalem nawet na najgorsze gowna stacjonarnie w Krakowie i zero odzewu, mimo, ze mam 5 lat expa ponad (stack głównie - JS/TS/React/React Native)

Zastanawiam sie nad zmiana stacka na .NET. Javy nie chce, bo to na kazdym bootcampie i studiach maja, wiec konkurencja podobna jak na froncie.

Co robic, jak zyc?

#programista15k #pracait
  • 19
  • Odpowiedz
@majkel88: Powtórzę to po raz setny - pakowanie się w coś, co ma niski próg wejścia, to nie tylko samobójstwo, ale również głupota. Poza tym, sama umiejętność programowania to za mało, każdy debil to potrafi. Dlatego tak ważna jest wiedza domenowa.
  • Odpowiedz
@groman43: a co byś poradził w momencie kiedy ktoś by chciał ograniczyć kodzenie do jedynie pisania skryptów żeby coś zautomatyzować itd?
  • Odpowiedz
@majkel88: To nie kwestia stosu, tylko twoich umiejętności i firm na resume. A jvm był i jeszcze długo będzie stosem technologicznym z największą ilością pracy. Mógłbyś programować w Delphi, ale prawda jest taka, że dużo dobrych firm ma rekrutację language-agnostic. Ile razy widziałem seniorów którzy nie wiedzieli jaka jest różnica między poziomami izolacji. XD Pytanie brzmi, czy masz jakiekolwiek sensowne firmy na resume? Splunk, remitly, revolut, tesco, ocado, akamai? A moze
  • Odpowiedz
@RapIArbuzy: a oczywiscie ty umiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od paru lat cisne clouda i zauwazylem, ze programisci nie umieja zaplanowac taniej i bezpiecznej infry, najchetniej to by wymyslali kolo na nowo a integracje pisali z palca w swojej javie ehh
  • Odpowiedz
@szmichal: Nie pracuje jako programista, tylko stwierdzenie, że każdy potrafi programować jest nadwyraz niedokładne. No chyba że klepanie kodu na który trzeba później poświęcić 2x tyle czasu na tech debt, a testy to white boxy z tight coupling do implementacji to umiejętność programowania. O tematach jak wielowątkowości czy systemy rozproszone nawet nie wspomnę xD
  • Odpowiedz
@biaukowe: Co cię w tym bawi? Swojego czasu mieli jedno z trudniejszych interview w Krakowie i bardzo wysokie stawki - jedne z najwyższych w Polsce. Nie wiem czy to się zmieniło, nie śledzę już rynku krakowskiego. Z tego co znajomy mi mówił z pół roku temu, to rekrutują bardzo dużą liczbę osób, więc być może aktualnie jest dużo gorzej. Technicznie stali na wysokim poziomie w stosunku do rynku krakowskiego.
  • Odpowiedz
@biaukowe: Oczywiście, kiedyś poświęcali bardzo dużo czasu na system design, nie było żadnego leetcode. Teamy miały odpowiedzialność od infry po kod, a kończąc na on-callach. Brałem udział w rekrutacji z chyba 2 lata temu? Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony poziomem technicznym, jednak miałem lepiej płatny zagraniczny kontrakt. Mimo wszystko bardzo dobrze płacili wtedy. Nadal nie rozumiem co w tym było zabawnego. Poziom tescowy na pewno był wyższy niż w takim ocado, czy
  • Odpowiedz