Wpis z mikrobloga

Mirki jak to jest, odkąd zacząłem pić ustawowe 3l wody dziennie - czasem trochę więcej bo zażywam kreatynę, to organizm daje mi objawy jakby było zupełnie odwrotnie. Budzę się rano i mam kapec w ustach, dosłownie susza. Dochodzą do tego bardzo śmierdzące i częste bąki, a poprawy czegokolwiek nie zauważam jakby można było oczekiwać (może jedynie rany się bardzo szybko goją) to jak to jest? #zdrowie #mikrokoksy #woda #medycyna
  • 12
@AndrzejBabinicz Nie mam osadu, kreatynę stosowałem już lata temu i nie było podobnego problemu. Przyznaje się bez bicia że przyjmowałem i piłem mniej wody co się trochę mija z celem, natomiast teraz to jest taka susza z rana jakbym ostro popił. Co ciekawe zacząłem z kolegą „suplementację” wodą i ma identyczne objawy
@TadzioNorek: bo woda sama w sobie nie jest wyłącznie odpowiedzialna za gospodarkę wodną w Twoim ciele - elektrolity: sól, potas, magnez, wapń, etc. etc. są równie ważne, albo nawet ważniejsze niż samo walenie 4-5 litrów wody na pałę.

Takie chude mleko albo sok pomarańczowy, albo piwo 0% nawadniają dużo lepiej niż sama woda, nawet kola 0% jest lepsza jeżeli chodzi o samo nawodnienie bo ma sporo soli.

Poczytaj sobie też o
@Loginconajmniej4znaki @Xinnoth Może trochę spłyciłem, pijam również soki oraz inne napary i nie napary. Generalnie z samego picia wychodzi około te 3-3,5L natomiast jedzenie samo w sobie nie sądzę by mi dostarczało więcej niż te 0,5L dziennie, wszak nie jadam zup a większość potraw które jadam bywają „suche”. Zastanawia mnie bardziej czemu tego problemu suchości nie było gdy wlasnie nie piłem tyle, organizm funkcjonował bez problemu. Teraz walę pierdy takie że aż