Wpis z mikrobloga

Nie ma jak dla mnie większej głupoty niż nazywanie zjednoczonej prawicy "OBOZEM PATRIOTYCZNYM".
Po pierwsze może to dać niektórym ludziom wrażenie, że głosując na PiS są patriotami. Po drugie, sprawia to że słowo patriota, które przecież do 2015 było zdecydowanie nacechowane pozytywnie, zaczyna mieć negatywne znaczenie.

Patriota buduje dobrobyt w kraju. ZP go bezczelnie okradała

Patriota dba o dobrą opinię kraju za granicą. ZP z każdym nas skłóciła.

Patriota stara się jednoczyć naród, ZP podzieliła naród i skłóciła jak nigdy wcześniej

Patriota mówi prawdę, ZP ciągle kłamie i manipuluje.

Patriota kieruje się interesem społecznym, ZP wyłącznie swoim.

Nazwanie ZP obozem patriotycznym to taka sama głupota jak nazwanie pisowskiej demonstracji marszem wolnych Polaków xD

#bekazpisu #bekazpodludzi #sejm #tvpis #polityka
oxymirek - Nie ma jak dla mnie większej głupoty niż nazywanie zjednoczonej prawicy "O...

źródło: temp_file884825801209091748

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
PiS to obóz mafijny, nic więcej. Mafiozi zresztą też sobie wycierają mordy wartościami jak Bóg i honor. Don Corleone zawsze z Bogiem na piersi
  • Odpowiedz
  • 6
@oxymirek pojęcie patriotyzmu zostało przez nich przeruchane do granic możliwości. Wszystko co było dla nich wygodne owijali tym patriotycznym opakowaniem, i wtedy każdego kto był przeciw można było nazwać antypatriotą, a nawet wrogiem Polski. Argument ostateczny, żeby kogoś zdyskwalifikować w dyskusji (w ich mniemaniu).

W ten sposób zrobili też pod górkę prawdziwym patriotom, poprzez skojarzenie tego pojęcia z nimi. Od tej pory każdy kto się powołuje na patriotyczne wartości może zostać zaszufladkowany
  • Odpowiedz
  • 4
@humpf dokładnie czytasz mi w myślach. Ja ogólnie w swoim trzydziestoparoletnim życiu przez jego większość czułem się dumny z bycia Polakiem. Nie miałem jakiegoś kompleksu zachodu, z kim bym nie rozmawiał zawsze z dumą mówiłem że jestem z Polski. Spędziłem dość sporo czasu w Rumunii i tam ogólnie ludzie byli Polską zachwyceni (lata 2011-2013)...tym jak poradziliśmy sobie z wyjściem z komunistycznego bagna, ale też ogólnie polską kulturą czy sztuką. Wielu znało Mickiewicza,
  • Odpowiedz
@oxymirek dla mnie od dawna niestety od dawna juz słowo patriota kojarzy sie z populistą i hipokrytą, który nosi na sobie archaiczne slowa o Bogu, honorze i ojczyźnie w skrócie czyt. Pisowcami ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@oxymirek: To jest właśnie niesamowite xD Wszystko co robili działało na szkodę Polski, nie ma żadnej pozytywnej inwestycji, która długoterminowo dałaby Polsce jakieś korzyści, a najgłośniej krzyczą o tym, jakimi są patriotami i jedynymi prawdziwymi Polakami xD A barany to łapią i wierzą w to, że wspierając te partie wspierają Polskę i jej dobrobyt XDDD Ci wielcy patrioci opublikowali tajne plany obronne Polski w celach propagandowych przed wyborami XD
  • Odpowiedz