Wpis z mikrobloga

Mam robota sprzątającego / mopującego podłogi. Codziennie mi ładnie umyje podłogi i jest wszystko git.
Niestety problem jest z wodą. W kranie mam bardzo twardą wodę. Która szybko zapycha filtry tego robota sprzątającego. Wody destylowanej nie chce kupować - szkoda kasy. Filtra co tydzień czy dwa też nie chce mi się czyścić.

Więc wymyśliłem taki sprytny plan. (Nie wiem czy do końca jest sprytny więc piszę tu - bo zawsze tu można liczyć na wytknięcie błędów :-D)

Mam suszarkę do której po praniu zawsze wrzucam ciuchy. Woda odkłada mi się w pojemniku tej suszarki i pomyślałem, że mógłbym być ekologiczny i odzyskiwać tą wodę i wlewać ja do robota myjącego.

Jeśli dobrze rozumiem, taka woda będzie miękka więc problem jeden rozwiązany :-)
Na razie widzę taki problem, że mogą być w niej drobne zanieczyszczenia (mikrowłókno z ubrań) oraz trochę proszku do płukania - ale ten drugi problem chyba na podłogi nie wpłynie negatywnie.

Co o tym sądzicie?
Ktoś z Wa coś takiego robi?

#xiaomi #irobot #roomba #roborock #pralka #pralki #suszarka #suszarki #woda #twardawoda #miekkawoda #destylacja #pytanie #pytaniedoeksperta #kicochpyta
Turysta10 - Mam robota sprzątającego / mopującego podłogi. Codziennie mi ładnie umyje...

źródło: 2_ID_5f9e9f943097

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
To żeś wymyślił :p Ja w moim irobocie używam wody z kranu, ale może faktycznie nie jest aż tak zakamieniona, z filtrem długo nic się nie dzieje.
  • Odpowiedz