Wpis z mikrobloga

A wiecie, że wasza twórczość na tagu jest monitorowana, czytana, a nawet tłumaczona w Rosji? Już parę lat temu znalazł to i opisał @szurszur, a mi się ostatnio przypomniało i okazuje się, że po latach ciągle to trwa. Tak, tak - istnieje całkiem spore rosyjskie forum, gdzie codziennie wrzucane są przetłumaczone teksty z polskiej prasy, portali internetowych, ale też mediów społecznościowych - w tym czasem z Wykopu i to łącznie z komentarzami.

Na przykład ostatnio na tapecie jest wątek założony przez @Grooveer jak to w pięknej świątecznej Moskwie nie widać skutków sankcji. Tu dyskusja Rosjan. Na forum dominuje klimat wielkoruskiego szowinizmu, wszystkie negatywne komentarze o Rosji są wyśmiewane, Polacy obrażani jak w tym wątku: "czytać polski kontent to jak wdepnąć w gówno". No a jednak to robią.

Wcześniej była dyskusja o wspaniałym przyjęciu Putina w Emiratach na podstawie tego znaleziska, gdzie padł wspaniały argument o wyższości moralnej Rosjan, bo Rosjanie w przeciwieństwie do Amerykanów przepraszają za zbrodnie jak Katyń, chociaż Katyń, to ewidentnie dzieło Niemców ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W innych wątkach na podstawie wykopowych wpisów jest na przykład postulowanie zrzucenia bomby atomowej na Warszawę oraz wyśmiewanie polskich obaw przed ludobójstwem ze strony Rosjan jednocześnie z komentarzami, że Polacy są następni w kolejce i zaraz po Ukraińcach trafią do maszynki do mięsa. Albo tutaj, gdzie wpis, że antyrosyjskie sankcje trzeba znieść, jest doceniony, bo są jeszcze w Polsce myślący ludzie, ale brak pozytywnej reakcji na Wykopie oznacza, że Polska to jednak największy szpital psychiatryczny Europy.
Polecam, jak komuś się nudzi, to ciekawy sposób na głęboki wgląd w rosyjską duszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#rosja #ukraina #ruskapropaganda #ciekawostki
  • 21
  • Odpowiedz
@Blaskun: #!$%@? być prawicowcem, brzydzić się gejami a mimo to myśleć o ruchaniu w dupsko w jakimś losowym wpisie o rosyjskiej propagandzie XD

Ciekawe jak często o tym myślisz skoro nawet tutaj to musiałeś manifestować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ostatnio na tapecie jest wątek


@JPRW: tapeta to na ścianie, a "tapet" ta taki stół z zielonym obrusem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 10
@ebson: Zgadza się. A ich forma w miejscowniku jest taka sama - "tapecie", czyli właśnie tak jak napisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
To forum, to ruska incepcja. Oni tam w kółko cytują "polską prasę", która to "polska prasa" jest propagandową tubą Kremla, przez niego sponsorowaną i prowadzoną przez jego agentów.
  • Odpowiedz
@JPRW: o jakie złoto :D znalazłem nawet mój post, gdzie go przetłumaczyli źle, że "rozprawić się z moskalami" przetłumaczyli na "dogadać się z moskalami".

i fakt, Google Translate słowo rozprawić tłumaczy jako "to discuss" ( ͡ ͜ʖ ͡) ale to debile
  • Odpowiedz
edit: przeczytałem pół zdania zanim napisałem komentarz, myślałem, że jakieś polskie służby czytają wykop.

A z kacapkiem nawet nie trzeba dyskutować, wystarczy wkleić losowy ss z google maps jego pięknego kraju, prawdziwej potęgi:
https://www.google.com/maps/@59.6564918,40.5528442,3a,75y,104.44h,87.34t/data=!3m7!1e1!3m5!1sJZCrHbsuzwcB8XdNKnK1-g!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3DJZCrHbsuzwcB8XdNKnK1-g%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D64.851776%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656?entry=ttu
szukałem jakieś 3s bo taki syf jest wszędzie w tym rynsztokowym kraju
@JPRW:
  • Odpowiedz
@analboss odpiszą ci, że jak porównasz Moskwę do Warszawy i Petersburg to r0sja jest lepsza, a pewnie jak porówna się dalsze miasta to też rassija wygrywa. Z nimi nie wygrasz, oni nas nienawidzą i nie potrafią myśleć jak człowiek, bo nie sa ludźmi
  • Odpowiedz