Wpis z mikrobloga

Hejka gejmerzy, planuję powoli upgrade maszyny i mam dwa pytania:
1. Jest, albo ma się lada moment pojawić jakiś konkurent dla RX 6800, jeśli mówimy o gamingu w 4K? Chciałbym sprzęt jak najbardziej "futureproof" i trochę boli mnie że 6800 nie jest już zbyt młodą kartą.
2. Jak to wygląda teraz z zasilaczami- mam kilkunastoletni zasilacz 700w czy 800w, ale gdzieś mi mignęło w internecie że teraz to trzeba miec ATX 3.0 i jakieś inne pierdoły- ile w tym prawdy? Muszę zmieniać zasilacz idąc w platformę AM5? Jeśli tak, jakie normy powinien spełniać żeby był kompatybilny przez wiele lat?

#kartygraficzne #komputery #pcmasterrace
  • 8
  • Odpowiedz
1. no 7800xt jest od dawna na rynku. ale do 4k to raczej 7900xtx i tak jak chcesz 'furuteproof'. na dzień dzisiejszy są gry które na wymaksowanej grafice na 7800xt będą mieć poniżej 60fps, chociaż w 4k to i tak się gra z FSR
2. nie musisz zmieniać zasilacza jeszcze od strony technicznej, jednak jak ma paręnaście lato to by wypadało.
@BanujaZaNic:
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: Na razie dopiero zaczęło mi brakować wydajności w 4K czy VR na GTX1070, "wymaksowana grafika" to raczej nie mój konik :)
Dzięki za pomoc, rozważę dopłatę do 7800XT, myślałem że różnica w cenie jest większa, ale może faktycznie warto te parę stówek dopłacić
  • Odpowiedz
  • 1
@10129: Gram w VR w Assetto Corsa, Euro Truck czy Beat Saber.
W 4K we wszystko co mi wpadnie w ręce, ale fakt że raczej nie są to najnowsze produkcje AAA, ostatnio np pykam w: SnowRunner, Northgard, DeepRockGalactic, Days Gone, Death Stranding- wszystko grywalne bez problemu

Dopiero CyberPunk był trochę zgrzytem, ale i tak dałem radę go przejść z FSR w 40+ klatkach ¯\(ツ)/¯, i nie ukrywam że głównie pod przejście
  • Odpowiedz
@BanujaZaNic: Zamiast iść w 4k lepiej pomysł o monitorze 1440p oled bo idzie dostać już nawet po 3500 zł.
Oled robi większą różnice niż zmiana rozdzielczości z 1440p na 4k, a co najważniejsze to nie wymaga topowego gpu.
  • Odpowiedz