Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirasy. Wprowadziłem się na nową stancję i mam pare problemów. Może wy wiecie jak temat ogarnąć.

1.
Po pierwsze OKNA są nieszczelne pomimo przestawienie ich w tryb zimowy. Przebija zbyt mocno hałas z ulicy a niestety nieopodal jest budowa. No i trochęciągnie.

2. Do tego z pionu w którym są rury czasem jest hałas jak by ktoś za ścianą odkurzacz odpalił. Niesamowicie irytujące. Czym jest to spowodowane? Zapowietrzone piony? Czy efekt niezapiankowanych otworów gdzie przechodzą rury?
A może to efekt tego, że rozszczelnione są drzwi wejściowe do mieszkania i pod drzwiami od pokoju przez otwory z pionów ciągnie powietrze ? jak sąsiad u siebie okno otworzy piętro nademną?

Jakieś porady jak to ogarnąć.
#budownictwo #budowlanka #remonty #remontujzwykopem #mieszkanie #wynajem #krakow #warszawa #wroclaw #trojmiasto #gdansk #poznan #lodz #lublin



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 1. Kup za pare zlotych dodatkowe uszczelki (je sie nakleja jakby na, bez sciagania starych). Rozwiazanie takie se, ale na wynajmowanym zadziala idealnie
2. Ciezko powiedziec - zapewne ktorys sasiad ma okap wpiety do zlej wentylacji, badz któryś ma wiatrak zamontowany w celu poprawy ciagu. Zakladam, ze nic na to nie poradzisz(w idealnym swiecie administracja powinna cos z tym zrobic) - w zaleznosci od wydajnosci wentylacji, typu okien itd -
  • Odpowiedz
Po pierwsze OKNA są nieszczelne pomimo przestawienie ich w tryb zimowy. Przebija zbyt mocno hałas z ulicy a niestety nieopodal jest budowa. No i trochęciągnie.


@mirko_anonim: okna nie mają być 100% szczelne, wentylacja musi być ciąg do wentylacji
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @goferek
Miras, na nie jednej stancji mieszkałem. O mieszkaniu z rodziną nie wspominając. Szczelne okna to szczelne okna. W tym ewidentnie wieje tak, że aż lekko szumi i wali chłodem po krawędzi. Tak być na 100% nie powinno.

2. Ciezko powiedziec - zapewne ktorys sasiad ma okap wpiety do zlej wentylacji, badz któryś ma wiatrak zamontowany w celu poprawy ciagu. Zakladam, ze nic na to nie poradzisz(w
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim zamiast wymieniać uszczelki okienne, zrób serwis okien- regulacja, konserwacja i smarowanie to 25pln od skrzydła, a efekty mogą być mega.
Tylko niech ktoś polecany to zrobi, nie Sasza z przypadku. U mnie była bardzo duża różnica termiczna i akustyczna po regulacji okien w bloku z 2008r
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): TU OP
Daj mi namiar gdzie ta usługa kosztuje w Warszawie 25 złza skrzydło
@mirko_anonim zamiast wymieniać uszczelki okienne, zrób serwis okien- regulacja, konserwacja i smarowanie to 25pln od skrzydła, a efekty mogą być mega.
Tylko niech ktoś polecany to zrobi, nie Sasza z przypadku. U mnie była bardzo duża różnica termiczna i akustyczna po regulacji okien w bloku z 2008r


  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @Lacik

@mirko_anonim zamiast wymieniać uszczelki okienne, zrób serwis okien- regulacja, konserwacja i smarowanie to 25pln od skrzydła, a efekty mogą być mega.
Tylko niech ktoś polecany to zrobi, nie Sasza z przypadku. U mnie była bardzo duża różnica termiczna i akustyczna po regulacji okien w bloku z 2008r

  • Odpowiedz