Wpis z mikrobloga

#majk3lskladapcty #komputery #pcmasterrace #kiciochpyta
Pany, czy taki zestaw bedzie git do tripple-screen, VR i gierek z Ray Tracing? Czy lepiej cofnąć się na AM4, żeby nie wydawać niepotrzebnie kasy? A może taki zestaw to overkill pod 3-godzinne granie co dwa dni? Może lepiej czekać na 7600xt?
AMD Ryzen 7500f - UV i OC
XFX Merc 7800XT 16GB - UV
ASRock B650M-HDV/M.2 (widziałem, że jest też jakaś wersja z plusem?)
Lexar 2x16GB 6000 CL30
WD_BLACK SN850X 1TB lub tańszy Crucial P5
Endorfy Vero L5 600W (tu trochę po najmniejszej linii oporu idę, mam też w głowę Be Quiet)
Corsair 4000D
Fera 5 czy Fortis?
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@rivers666: na ten moment mam z Amazon monitor AOC 27' 75Hz, 1080p. Korci, żeby przejść na 1440p, ale nie wiem czy jest to mocna różnica dla amatora.
Także przez najbliższe pół roku na pewno 1080p.
  • Odpowiedz
@antarhei: w tym co podałeś brakuje karty graficznej (i to nawet obok overkilla nie stało), która jest niezbędna do gry na 3 monitorach, VR i z RT. Minimum rtx4080, a najlepiej 4090. No i monitor 75hz 1080p w dzisiejszych czasach to jakbyś podłączył się do telewizora crt z xboxem series x
  • Odpowiedz
bedzie git

@antarhei: Lexar 2x16GB 6000 CL30

@antarhei: jak nie ma aktualnie w dobrej promocji to jakieś patrioty cl36 też spoko podejdą.

bedzie git

ASRock B650M-HDV/M.2 (widziałem, że jest też jakaś wersja z plusem?)


Tak, z plusem oczywiście lepiej, ma tam bodaj lepszą sekcję czy radiator.

Fera 5 czy Fortis?


@antarhei: do tego procka - obojętnie. Fortis jest deczko mocniejszy oczywiście, ale to w przyszłości ewentualnie da jakieś rezultaty
  • Odpowiedz
  • 0
@Megawonsz_dziewienc: poleciałeś teraz z tą minimum 4080 xDDDDF co do monitora to się zgadzam, że lekko wieje dziadem i poszperam u Stilgara coś nie za miliony.

Dziś też wyszło info o Ryzen 5700x3D, poniżej 1000 zł, więc może lepiej w tę stronę?
  • Odpowiedz
@antarhei: Widać, ze jesteś absolutnym wyjadaczem tematu, przecież oglądasz tych wszystkich polskich jutuberow którzy polecają to za co im sponsorzy zapłacą xD
Ale jak chcesz odpalać gierki na trzech monitorach na jakimś paździerzu to życzę powodzenia i szczęścia które będzie ci potrzebne, chyba ze zrobisz to w rozciągniętym 720p no to może jeszcze jeszcze uzyskasz jakiś grywalny framerate, a żeby do tego jeszcze ray tracing odpalić to juz w ogóle (
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: zgadza się, tylko brak mi sensownej alternatywy dla 7800XT pod względem ceny i VRAM. Jedynie 4060TI 16GB, które no nie cieszy się dobrą opinią, bo to jednak 4050ti xd
@Megawonsz_dziewienc ciężko jest nie oglądać na dzień dzisiejszy kogoś kto nie jest opłacony. Wystarczy jednak pooglądać i po doczytaniu opinii i specyfikacji już wiesz czy polecają gówno czy nie.
3x27 to nie 3x55, żeby wpieprzać się w topowy sprzęt do luźnego
  • Odpowiedz
  • 0
@majk3l: dzięki za odpowiedź. 600 ze względu, że 7500f nie jest prądożerny, a z tego co czytam problem z cewkami znika przy dokupieniu UPS. W bloku z wielkiej płyty to jednak jakość kabli (co może być główną przyczyną piszczenia) raczej średnia, więc czaję się najpierw na UPS, a do tego BQ Pure Power 11 650W
  • Odpowiedz
@antarhei: ja bym poczekał na testy 4070 super, niby ma być ok 3000zł co nie jest aż tak dużo droższe
masz monitor 27" i FHD co samo z siebie wygląda średnio. DLSS na FHD też wygląda nie za ciekawie, a tu w zasadzie możesz zapomnieć o graniu z RT bez FSR w bardziej wymagające tytuły (któe wygląda gorzej od DLSS) i może byc nieco kaszana.

jak ceny rtxów za wysokie to
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: Właśnie czytam o 4070 super i jeśli to wszystko się w miarę zgra to pójdę w Nvidię, bo tego RT chciałbym jednak doświadczyć. Z monitorem to rzeczywiście coraz bardziej przekonuję się do 1440p. Wtedy jednak zszedłbym na AM4, bo 5600+B550 A-Pro i RAM to dobre 500zł mniej
  • Odpowiedz
chyba nieco mniej niż 500zł wychodziło jak brałeś ram 3600cl16. ja bym rozwazył jendak zostanie na am5, choćby opóźniając zakup kompa i szukając promocji po drodze.

na platofrmie aż tak bardzo nie warto oszczędzać, o nowsza Ci wystarczy na parę zmian karty graficznej.
przy takiej cenie kompa to nie jest duży procent całości, a to może się kiedyś zwrócić: bo wystarczy, zę procek zmienisz za parę lat a tak będziesz musiał wszystko
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: przede wszystkim chodzi mi o nie wywalanie niepotrzebnych pieniędzy w błoto. Po co mi 90 FPS jak mogę mieć 75 za kilka stówek mniej. Kilka tysięcy złotych za całość to jest raczej poziom, gdzie spory procent gier poleci na full w 1080p lub high na 1440p.
  • Odpowiedz