Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, tutaj fotowoltaika, bro, jakie minus 20, o czym Ty mówisz, bro, teraz już takich zim nie ma. Mówię Ci, walnij sobie pompę ciepła za 40k, do tego zestaw paneli fotowoltaicznych za 30k i nic nie będziesz płacił za ogrzewanie. Za energię elektryczną z resztą tak samo - zrób sobie wszystko na prąd; wodę podgrzewaj prądem, dom ogrzewaj prądem, gotuj na indykcji, w ogóle wszystko na prąd - to jest eko, wiesz, nowoczesność, nie to co ten obrzydliwy zaścianek gaz / pellet / ekogroszek / drewno. Awaryjność? Bro, jaka awaryjność - sam mam pompę od 15 lat i zero problemów. Przerwy w dostawie energii? Bro, przecież my to nie Afryka, żadnych awarii nie będzie.

Ciekawe co tam u pompiarzy; czy mają pełne majty już teraz, czy dopiero po tym jak zobaczą rachunek za prąd xD

#nieruchomosci #zima #pompaciepla #dom
haha123 - Dzień dobry, tutaj fotowoltaika, bro, jakie minus 20, o czym Ty mówisz, bro...

źródło: bekazpompiarzy

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@haha123: mój brat ma nowy dom, pompę ciepła, dom 250m2 i za rachunek za prąd za samą pompę jak podliczył kWh wyszło mu 2100zł. Tymczasem węglarze wrzucają rokrocznie w kopciuchy 4+ tony węgla (nie wiem po ile tona - 1500zł?) żeby ogrzać słabo ocieplone kostki z masą mostków termicznych i wentylacją grawitacynją.

Skąd ten hejt na pompy ciepła?
  • Odpowiedz
@haha123: ale o co chodzi? Te kilka dni jedziesz na sprawności pompy 100% (a nie zwyczajne 300-500%). To przy powietrznej, bo gruntowa pompa ma to w dupie. 2/10 bo odpisałem.
  • Odpowiedz
  • 0
za rachunek za prąd za samą pompę jak podliczył kWh wyszło mu 2100zł.


@Rinter: a wiesz, że ceny prądu są zamrożone i wcześniej czy później muszą wystrzelić?

Skąd ten hejt na pompy ciepła?


@Rinter: raczej na naganiaczy od pomp ciepła obiecujących gruszki na wierzbie.

Już nie mówiąc o tym że gruntowa pompa ma to w dupie.


@Tomek_tls: Ile kosztuje gruntowa pompa ciepła? A co jak będzie awaria - w
  • Odpowiedz
  • 0
owych zakażą XD


@affairz: jak mi przypomnisz to wrzucę ;)

Z resztą, serio wierzysz w jakiekolwiek zakazy? Starzy ludzie nagle by mieli masowo wymieniać swoje źródła ciepła? To jest całkowicie nierealne ;)
  • Odpowiedz
@Tomek_tls: jakie 100%? dzisiejsze pompy powietrze woda mają w takich warunkach 200-300%, jesienią nawet 400-500%

@Rinter: a wiesz, że ceny prądu są zamrożone i wcześniej czy później muszą wystrzelić?

dobrze, że gaz jest uwolniony XD

@Rinter: @Tomek_tls: Ile kosztuje gruntowa pompa ciepła? A co jak będzie awaria - w środku zimy, kiedy na zewnątrz jest minut 15?

a co jak padnie Ci kocioł gazowy w środku zimy kiedy
  • Odpowiedz
  • 0
nie, po prostu budując nowy dom będziesz miał opcje:

- pompa ciepła (gruntowa)

- pompa ciepła (wodna)

- pompa ciepła (powietrzna)

Odpowiedz


@affairz: zawsze można zrobić drugie źródło ciepła ;)
  • Odpowiedz
@haha123 dom z 1998 r, średnio-przeciętnie ocieplony, Ok 115m2, pompa ciepła od końca lipca, musiałem zmienić kopciucha na gaz lub pompe, wybrałem pompe, nie ma sieci gazu, wiec musiałbym zbiornik montować na działce a byłby z tym spory problem bo działka mała i nie było poprostu gdzie chyba ze na środku wjazdu, lub pod wjazdem ale jeździć samochodem po niej to słaby pomysł. Pompa chodzi dobrze i grzeje, dla mojej strefy klimatycznej
  • Odpowiedz
@noise6 może dodam ze instalacja CO przystosowana do podłączenia kopciucha na wypadek jakiś dziwnych awarii chociaż instalator się ze mnie śmiał ze mam taki wymóg… mam nadzieje ze nie będę musiał z tego skorzystać, nie jestem fanatykiem żadnego ogrzewania ale stawianie sprawy wyłącznie w świetle negatywnym jest niewłaściwe bo czasami poprostu nie ma wyjścia, mój dom dużo w roku stoi pusty i musiałem po śmierci taty zmienić kopciucha na cos bezobslugowego
  • Odpowiedz
@noise6:

może dodam ze instalacja CO przystosowana do podłączenia kopciucha na wypadek jakiś dziwnych awarii chociaż instalator się ze mnie śmiał ze mam taki wymóg…

Czyli masz też komin?
Aktualnie kominów spalinowych już się nie buduje. Jest dodatkowy koszt co najmniej kilku tysięcy złotych.
@Rinter

mój brat ma nowy dom, pompę ciepła, dom 250m2 i za rachunek za prąd za samą pompę jak podliczył kWh wyszło mu 2100zł. Tymczasem węglarze wrzucają
  • Odpowiedz
Ciekawe co tam u pompiarzy; czy mają pełne majty już teraz, czy dopiero po tym jak zobaczą rachunek za prąd xD


@haha123: Ostatnie 7 dni. Dziś w nocy było -17C. Myślę, że przeliczając na worki ekogroszku (jak miałem wcześniej) wychodzi podobnie albo taniej ;)
mirekwirek - >Ciekawe co tam u pompiarzy; czy mają pełne majty już teraz, czy dopiero...

źródło: chart(16)

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@haha123 W moim przypadku koszt podłączenia gazu + piec to 15k ( jeżeli dostałbym zgodę bo sąsiad np nie dostał). A koszt pompy która zrobiłem to 800 ( bez buforu) oczywiscie dom ocieplony 20 stero + 25 piana na dachu , ogrzewanie podłogowe .Zamontowany kominek bo siedzę w branży i wiem ,że pompa to nie jest perpetuum mobile ale przy odpowiednim zarządzaniu z drugim niezależnym źródłem ogrzewania da świetne efekty. A ludzie
  • Odpowiedz
@Fazuum: Za 50 - dofinansowanie - zwrot z podatku i finalnie źle finansowo to nie wychodziło. Oczywiście nie każdy miał szansę na dofinansowania.

Inna sprawa, że jestem przeciwnikiem dofinansowań, ale wtedy poproszę niższe podatki lub większe ulgi :)
  • Odpowiedz