Wpis z mikrobloga

Wpadłem właśnie na pomysł żeby w nowym roku, w końcu złożyć sobie blaszaka.
Podpowiedzcie mirasy czy poniższy zestaw nada się pogrania w najbliższym czasie w 1440p oraz nie będzie klękał przy budowaniu C i .NET.

Gigabyte B650 Gaming X AX
Gigabyte Radeon RX 7800 XT Gaming OC 16GB GDDR6
AMD Ryzen 5 7600X
Lexar DDR5 ARES RGB Gaming 32GB(2*16GB)/6400
MSI MPG A850GF 850W

#pc #pcmasterrace #majk3lskladapcty
  • 12
  • Odpowiedz
naprawdę grubo watpie żeby szlo cpu zmienić w obrębie socketu.


@programista15cm: serio, idzie. To ZAWSZE jest najlepsza możliwość.

Imho za kilka lat nowe i tak.


@programista15cm: chyba zasiedziałeś się na intelu.

Socket AM4 jest z nami od 2016 roku i najstarsze płyty obsługują najnowsze procki, więc wystarczy wymiana samego procka. A najnowsze wychodzą pod koniec stycznia i to pewnie jeszcze nie ostatnie słowo AMD.
Dlatego warto zaufać w AM5 :-)
  • Odpowiedz
Po prostu mam wrażenie ze za 5 lat kupię inna płytę i cpu.


@programista15cm: nawet już byś mógł kupić nową. No ale sam jesteś świetnym przykładem, że m.in. procki się zmienia.
Inaczej cała koncepcja Peceta byłaby w pupę i lepiej by było brać lutowane komponenty, jak w lapkach.
  • Odpowiedz
@majk3l: w jaki sposób jestem przykładem? Szczerze mówiąc miałem uzywke jakaś losowa z i5 i 1060 za 1500zl z kilkoma dodatkami od ~2018...

Do zakupu nowego zestawu sprowokowała mnie opcja na 3070ti za 1500 kilka miesięcy temu. Anyway to w nowej plycie mi się podoba raid0 x3 PCI ssd.

Naprawdę wątpię żebym coś wymienił poza karta. Może jakieś 5060ti za 3 lata czy coś w tym stylu i dokulam tak 5
  • Odpowiedz
  • 1
@majk3l:
Patrzyłem na spcekę Lexara 6000 a potem otworzyłem 6400 myśląc, że też ma EXPO... Poprawiam :)

Co do zasilacza polecisz coś? Ja się zatrzymałem na czasach czarnej listy elektrody i nie wiem co teraz jest git w mniejszych pieniądzach.
  • Odpowiedz