Wpis z mikrobloga

Wyjasni ktos dlaczego ludzie sie lapia na takie promki skoro TP-LINK ktory w praktyce robi to samo mozna kupic za 30zl a na allegro nie liczac wysylki noname i to z antenka ktory tez robi to samo, wiem bo kiedys mialam takie i dzialalo normalnie - za mniej niż 12 zł? Jak marketingowcy to robia ze ludzie sie tak lapia?

#komputery #siecikomputerowe #informatyka #pytanie
AIicja - Wyjasni ktos dlaczego ludzie sie lapia na takie promki skoro TP-LINK ktory w...

źródło: 2568

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@prytos: no nie wiem ja mowie w praktyce, ze najtansza karta kilka lat temu jeszcze zaplacilam z 8 zl za nia, taka nano na usb, internet smigal szybko i torrenty szly na maxa przez sciane, moge sie mylic odnosnie sensownosci, ale co takiego daje taka drozsza karta poza kilkoma megbitami na sekunde wiecej?
  • Odpowiedz
  • 3
@AIicja Po tym co piszesz widać że nie masz bladego pojęcia na temat technologi. Xiaomi kosztuje 500 zł a kosztuje też 5000, rozumiem że to dokładnie to samo bo to smartfon i to smartfon?
  • Odpowiedz
noname i to z antenka ktory tez robi to samo


@AIicja: No i właśnie tak wygląda przeciętna świadomość technologii sieciowej. "Ma antenkę i robi to samo". Bo jaka jest różnica pomiędzy pasmem 2.4GHz a 5GHz, albo jaka jest różnica pomiędzy standardami 802.11b/g/n i 802.11ac, albo 802.11ax, albo jakie znaczenie ma zastosowany układ scalony to już po co wiedzieć skoro jak pisze że do WiFi i ma antenkę to znaczy że jest
  • Odpowiedz
@majk3l: Oto mój risercz: TP-Link chiński, każdy #!$%@? na USB tandeta, są karty sieciowe Intela na PCIe/M.2 które wspierają 802.11ax i Bluetooth, a że Intel to będzie się lepiej zgrywać i stabilniej latać niż chińskie cuda, a w praktyce jeżeli mogę ciągnąć kabel to ciągnę kabel i podpinam się Ethernetem bez kombinowania bo WiFi w pececie to albo jako dodatek albo chwytanie się brzytwy tonąc. A no-name'y po 8zł to elektrozłom
  • Odpowiedz