Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do naprawiaczy laptopów lub może ktoś się zna spoza branży.
Podłączyłem matryce 17,3 LED do laptopa 15,6 (bez matrycy), jest podświetlenie, ale nie widać treści. Powodem są ich prawdopodobnie inne parametry (tzn. możę napięcia? sam nie wiem) czy winna matryca tzn. to jej usterka? Laptop do którego ją podpiąłem jest OK bo testuje na nim matryce 15.6, natomiast 1 raz trafiła mi się 17'' i myślałem że da się tak sprawdzić (w sumie sie da ;p tylko nic nie widać... pytanie why?).....
zdjęcie poglądowe

#serwiskomputerowy #naprawalaptopow #komputery #laptopy #pytanie #pytaniedoeksperta
artem17 - Mam pytanie do naprawiaczy laptopów lub może ktoś się zna spoza branży.
Pod...

źródło: 00057785

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@artem17: jakbym miał strzelać to tak jak tradycyjny monitor 24 vs 27 mają inne zasilacze bo ciągną inne wartości prądu tak samo 15 vs 17 ciągną inne wartości prądu a jeśli chcesz z innej firmy podpiąć to już w ogóle może nie być kompatybilny elektroniką
  • Odpowiedz
@artem17: ło panie, sorry ale ty naprawiasz znajomym za piwo czy jeszcze ludzi za to kasujesz? Wiesz, że są różne pinouty i możesz potencjalnie ubić matrycę? Znajdź pinout danego modelu i porównaj z tym co chcesz podłączyć, jak nie wiesz jakie są różnice.
  • Odpowiedz