Wpis z mikrobloga

#lunch71

Pepik PUB (ul. Kiełbaśnicza 28)

W tygodniu w godz. 12-16, w cenie 28zł mają zestaw lunchowy, który składa się z solidnej porcji zupy oraz pomniejszonej porcji dania głównego. W moim przypadku trafiła się zupa czosnkowa i karkówka. Jedzenie bardzo sycące, pozycja raczej nie dla osób na diecie. W karcie próżno szukać ciekawych pozycji weganskich, natomiast podawane tutaj 2 rodzaje smażonego sera są bez wątpienia wegetariańskie (jadłem kiedy indziej, zdjęć nie mam, ale polecam. Każdy ser, podawany z surówką i frytkami w cenie 36zł).

Lokal ten, chociaż dość mały, zorganizowany jest jak typowy pub, jaki znajdziemy w Czechach, czyli mozna zjeść kilka dań z karty, można też przyjść na dobre czeskie piwo z kranu. Miejsce to nadaje się zatem nie tylko na lunch w trakcie pracy, ale także na wyskoczenie ze znajomymi po niej.

O co chodzi z tymi wpisami? Pracuję w centrum #wroclaw i często zastanawiam się, gdzie iść na #jedzenie71 w ramach lunchu. Wiele miejsc odleciało z cenami, jednocześnie sporo fajnych lokali pozostaje mało znanymi.
Jako, że nie znalazłem zbyt wielu sensownych zestawień rekomendacji, będę sam opisywać miejsca, które wydadzą mi się ciekawe. Planuję wrzucać tutaj coś co tydzień.
gbyrka - #lunch71

Pepik PUB (ul. Kiełbaśnicza 28)

W tygodniu w godz. 12-16, w cenie...

źródło: Pepik1

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@gbyrka: Największy minus to wielkość lokalu. Smażony Ser mają niezły, ale mimo wszystko dla mnie lepszy jest ten pod nasypem w Kuźni Dobrych Klimatów.

Natomiast jak za 28 zeta to wygląda to naprawdę solidnie i w końcu jak lunch ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Każdy ser, podawany z surówką i frytkami w cenie


@gbyrka: tylko do jednego się przyczepię ;) w CZ do syra nie uświadczysz surówki ;) w ogóle jak do obiadu dostaniesy coś zielonego, to to będzie ćwiartka pomidora, pół korniszona i liść sałaty XD ale rozumiem modyfikację, alurat surówka do syra by pasowała bardzo
  • Odpowiedz
wołam @puexam mógłbyś mi wyliczyć jak ta knajpa się utrzymuje z takim lunchem za 28zł, kiedy knajpa z połową śledzia i ćwiartką ziemniaka za 25zł nie ma szans? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ogau: nie za 25 tylko za 15 nie ma szans bo to postulowałeś.

U mnie lokalna jadłodajnia od nowego roku podniosła cenę "zestawu dnia" zupa+2 danie z 28,5 na 30,5. Ale przyznaję że porcje mają tam dobre.
  • Odpowiedz
@Ogau: ?

gdzie jest koszt dania x5+?
Na zdjęciu masz wciąż ok 20zł marży. Zupa, 100g karkówki, 100g kapusty, 100g knedlika - albo i to nie bo sam OP pisze o zmniejszonej wersji drugiego dania. Kilka złotych w półproduktach.

Żeby podsycić rozmowę to powiem ci że jest miejsce (ogólnodostępne) gdzie można za 17,90 zł zjeść zupę, drugie danie (też takie zmniejszone), deser i kompot.
  • Odpowiedz
  • 0
@puexam: Jeśli mówisz o Misiu, to wybieram się tam kiedyś (może w przyszłym tygodniu). Dawno nie byłem, miło wspominam z czasów studenckich. Zapewne opiszę tu jak się sprawdza w roli miejsca na lunch.

Niestety kilka miejsc, które z czasów studenckich znałem, a nadal funkcjonują, trochę mnie zawiodły ostatnio - albo jakość spadła, albo ogóly rynek gastro się poprawił i moje oczekiwania urosły
  • Odpowiedz
@gbyrka: proszę jak elegancko, nawet chleb ze skórki obierają - no i dbają żeby człowiek się najadł bo wiadomo, bez chleba się nie najesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
gdzie jest koszt dania x5+?


@puexam: w stosunku do tego śledzia koszt razy 5 jest tutaj:

Zupa, 100g karkówki, 100g kapusty, 100g knedlika


Sama zupa gniecie kosztami tego śledzia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz