Wpis z mikrobloga

Weźcie mi powiedzcie bo już nie mogę #!$%@?:(

Chciałam się nauczyć pisać bezwzrokowo, bo normalnie piszę jak lamerka wskazującymi przede wszystkim, ale są różne mapy ułożenia palców w różnych kursach, no i nie mogę już nie rozumiem po co ludzie tak to skomplikowali

https://agilefingers.com/pl/artykuly/bezwzrokowe-pisanie-ulozenie-palcow

no i tu jest wytlumaczone ze to czy tamto, ale ktore mam wybrac, chce sie nauczyc normalnie pisac a nie ze ktos uznal ze tak bedzie lepiej to ucz sie tak, chce wiedziec ktory uklad palcow jest nabardziej poprawny i popularny, zeby nie uczyc sie zle przez iles miesiecy czy lat i ze zaraz albo po 10 latach mi ktos wytknie ze robilam zle

Prosze napiszcie jaka jest prawda bo juz dostaje #!$%@? i prosze tez o udzial w ankiecie

#komputery #informatyka #programista15k #programowanie #pytaniedoeksperta
AIicja - Weźcie mi powiedzcie bo już nie mogę #!$%@?:( 

Chciałam się nauczyć pisać b...

źródło: kurwa

Pobierz

Który układ ułożenia palców jest poprawny przy pisaniu bezwzrokowym?

  • 1 63.0% (51)
  • 2 37.0% (30)

Oddanych głosów: 81

  • 40
@AIicja: ja nauczyłem się pisać bez patrzenia przez czateria.pl (strona dawno nie istnieje). To był zwykły czat, też nigdy się nie uczyłem, ale przez to, że dużo tam spędzałem czasu to automatycznie nauczyłem się klawiszy. Wydaje mi się, że jak będziesz wystarczająco dużo pisać to samo przyjdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- z każdą zmianą sprzętu ręce po prostu nie będą ci działały że tak się wyrażę - będziesz musiała znowu wkładać wysiłek w to żeby się nauczyć pisać na tym konkretnym sprzęcie - po pierwsze chodzi o:


@nudziarz123: bzdura

- pisanie bezwzrokowe ma bezpośredni związek z tym jaki sprzęt używasz - kiedyś tak nie było bo różnica w klawiaturach były minimalne i tak samo maszyny do pisania itp to były bardzo
Bulczan - >- z każdą zmianą sprzętu ręce po prostu nie będą ci działały że tak się wy...

źródło: SONY-ERICSSON-X10-MINI-PRO-U20i-nietestowany

Pobierz
@AIicja: te układy to g*, kiedyś miałem taki program i nie wiem kto to wymyślił, tutaj chodzi o jak najszybsze pisanie wzrokowe (tak jak ci najwygodniej) i potem to wchodzi w pamięć mięśniową że wiesz bez patrzenia gdzie mniej więcej nacisnąć
Ja się nauczyłem schematu nr 2, ale nie ma to zbyt wielkiego znaczenia.

Nikt ci nie wytknie że robisz coś źle.
Powodzenia, ja też jakiś czas temu wpadłem na taki sam pomysł i z 40 wpm szybciutko skoczyłem do 90 wpm. Zależnie od tego co się robi to może pomóc w robocie lub nie, ja czuję o wiele większy komfort. Szczególnie jeśli muszę pisać kawał dokumentacji
@AIicja: Samo mi to przyszło, najpierw pisałem używając wszystkich palców ale patrząc na klawiaturę, niedawno przestałem na nią patrzeć bo było to dla mnie niewygodnie przeskakiwać wzrokiem z miejsca skąd przepisywałem dane a klawiaturę. Po prostu spróbuj obydwie metody i korzystaj z tej z której ci będzie najwygodniej. Nie robisz tego aby bić rekordy, a żeby było ci wygodnie i móc spędzać mniej czasu na przepisywanie tekstu.
@AIicja: z czystej ciekawości - ile masz lat? bo zauważyłem, że im młodsi, tym szybciej piszą. ja osobiście piszę w tempie średnim, ani to wolne ani to szybkie, ale kiedyś pisałem znacznie szybciej. pamięć mięśniowa zostaje, ale mięśnie juz tak nie współpracują jak za czasów gimbazy xD
@AIicja nic prostszego: po prostu ułóż ręce i zobacz, którym palcem łatwiej uderzyć ci w czwórkę i ósemkę. i potem konsekwentnie trzymaj się tego wyboru.
pisanie bezwzrokowe ma ci ułatwić życie a nie: być sztuką dla sztuki.
@Bulczan ...
-Próbujesz być mądrzejszy ale to wcale nie jest prawda to co ty napisałeś.
-Ja natomiast zrobiłem pewne założenie w moim wpisie.
-Podałem neutralny ewentualne problemy które mogą być dla kogoś nie do przeskoczenia a dla innej osoby mogą być akceptowalne.
-jesteś taki mądry ciekawe jak bym ci zrobił test i położył przed tobą trzy różne klawiatury albo cztery posadził cię raz na takim krześle raz na innym raz na takim
dziwne, ja bez problemu pisze ten komentarz z zamkniętymi oczami, to jest coś co smartfony nie potrafią przez dotyk, pamietasz po prostu uklad klawiszy a jak zapamietasz to nie myslisz jaka literka gdzie jest
@AIicja: Po tym wpisie zauważyłem że ja jeszcze inaczej układam ręce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Układ początkowy:
prawa ręka: Kciuk na alt, wskazujący na M
lewa ręka: Mały palcem na Shift, trzy palce na WAD

Później działa już pamieć mięśniowa przy pisaniu :D

W sumie według mnie dobrym nauczycielem pisania bez patrzenia na klawiaturę są gry zręcznościowe, musisz skupić się na ekranie a nie na klawiaturze
-Próbujesz być mądrzejszy ale to wcale nie jest prawda to co ty napisałeś.

-Ja natomiast zrobiłem pewne założenie w moim wpisie.

-Podałem neutralny ewentualne problemy które mogą być dla kogoś nie do przeskoczenia a dla innej osoby mogą być akceptowalne.

-jesteś taki mądry ciekawe jak bym ci zrobił test i położył przed tobą trzy różne klawiatury albo cztery posadził cię raz na takim krześle raz na innym raz na takim biurku raz
@Bulczan ... Pierwszy komputer miałem w 98 roku szybkie pisanie na klawiaturze nawet nie metodą bezwzrokową opanowałem bardzo szybko i bardzo dawno a pisania bezzrokowego na maszynach i na klawiaturze komputerowej nauczyłem się gdzieś około roku 2002.
Więc niestety możesz gadać że schemat schematem a ja doskonale się przekonałem że praktyka praktyką i bywa bardzo różnie.
I cały czas ci podkreślam że są różne osoby
-jedne będą mogły robić za hakerów bo