Wpis z mikrobloga

FreeCAD - twórz modele 3D... Like a Boss - poradnik dla początkujących i zaawansowanych | kurs

Przedstawiam 3 sposoby wykonania modelu 3D, jak na przygotowanym rysunku 2D, skojarzone z 3 poziomami trudności. Prześledzimy w tym poradniku, jak analizować problem doboru kolejnych operacji wykonania poszczególnych cech bryły tak, aby finalny obiekt pozwalał na łatwą modyfikację wymiarów geometrii. Na podstawie 3 różnych strategii modelowania zaobserwujemy skalę trudności w edycji modelu, czas potrzebny na wykonanie bryły oraz to, w jaki sposób rozwijać swoje umiejętności od pierwszych kroczków po bardziej wyrafinowane techniki modelowania.

Zapraszam: (373) FreeCAD - twórz modele 3D... Like a Boss - poradnik dla początkujących i zaawansowanych | kurs

Odwiedź również stronę internetową kanału: IPc - Inżynier Programista

Tag do śledzenia wpisów: #inzynierprogramista

#inzynierprogramista #cad #freecad #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu #druk3d #technologia
InzynierProgramista - FreeCAD - twórz modele 3D... Like a Boss - poradnik dla początk...

źródło: v373m

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@ryrzzjapkami: Proponuję przeinstalować program, jeżeli mimo zmiany ustawień jakaś funkcja nie reaguje. Czy program jest zaktualizowany do najnowszej wersji? Proponuję mimo wszystko korzystać z kombinacji klawiszy myszy do manipulowania obszarem roboczym. FreeCAD posiada kilka różnych ustawień, więc jest szansa, że któreś z tych ustawień będzie szczególnie komfortowe. W sytuacji, gdy nie mam manipulatora pod ręką, korzystam ze standardowego ustawienia "CAD", które jest tożsame z domyślnymi ustawieniami sterowania obszarem roboczym w programie
  • Odpowiedz
@czesio1975: Dziękuję bardzo. Od czasu do czasu mam zamiar poruszać zagadnienia MES, przy czym niekoniecznie w programie FreeCAD. Możliwe, że kiedy nastąpi taki moment, będę próbował nawiązywać współpracę z autorem kanału FEAnalyst, który ma ode mnie dużo większe doświadczenie w MES, w tym szczególnie w programie FreeCAD.
  • Odpowiedz