Wpis z mikrobloga

Podsumowanie szukania roboty w IT od 01.01.2024

Senior Frontend, 5 lat expa, angielski B2/C1, dobre CV

* Wysłane CV - 70
* Obniżone wymagania finansowe o ponad 50% względem ostatniej pracy

Odpowiedzi - 2 / 70
1) Firma A - rozmowa HR wczoraj, dzisiaj dostałem powalone zadania z algorytmów (przypominam że rekrutacja na fronta)
2) Firma B - dzisiaj rozmowa techniczna z live coding, bez etapu HR

Jakby ktoś pytał jaka jest sytuacja na rynku. Jutro będę wysyłał jeszcze 30 CV żeby dobić do setki.

#pracait #programista15k #programowanie
  • 126
  • Odpowiedz
dobre CV to napisane zgodnie z jakimiś wskazówkami z neta i potem poprawione zgodnie z sugestia paru osób zajmujących się rekrutacja.


@majkel88: baitujesz prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiesz, ze forma forma, ale rekruterow glownie interesuje tresc CV, firmy, stanowiska, obowiazki?

po pierwsze - pokaż swój github


@nad__czlowiek: ja tam we froncie nie robie, ale moze za to githuba tez nie mam. Ale mam w cv
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm: nie baituje tylko mi doradzili co ma być w CV dokładnie, co wywalić i gdzie więcej dodać opisu, a gdzie mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I tak - na pewno przeciętna Julka studentka rekruterka, co przegląda CV zna wszystkie dobre firmy IT na rynku i odróżnia Javę od JS.
  • Odpowiedz
Senior Frontend, 5 lat expa


@majkel88: Jak startujesz od razu po stanowisko seniora z tylko 5-letnim doświadczeniem, to się wcale nie dziwię, że większość wysłanych CV pozostaje bez odpowiedzi. 5 lat to się nadaje co najwyżej na mida, ZWŁASZCZA na tak zagęszczonym rynku, jak frontend.
  • Odpowiedz
  • 0
@tiritto: nie startuje od razu tylko aplikacje na seniora to może było 20-25%, tam gdzie nie było wymagań rozpisanych na kilometr. Większość zdecydowana to mid albo nie mieli napisane czy mid/senior. Po prostu było do 4/5 lat expa wymagane.
  • Odpowiedz
  • 1
@Jailer: ale ze co? W życiu brałem udział w parunastu rekrutacjach do 2024 i algo było może raz. Jak nie szukałeś roboty jako frontendowiec to możesz nie wiedzieć

To zadanie zrobię tylko muszę wieczorem na spokojnie usiąść.
  • Odpowiedz
  • 0
@unitrax: też nie wiem, ale się domyślam. Jak wpada po 500 CV to nikt tego nie przegląda. Bo inaczej bym miał info, że moją aplikacje ktoś otworzył.
  • Odpowiedz
@majkel88: Kurde zawsze korzystam z czegoś co się zwie projektpraca w sensie korzystałem, teraz jestem w innym mieście, ale w kielcach to tam lądowały legitne oferty może co będzie ogólnopolskie. Ale niech młodziaki się dalej pchają na informatykę, to będzie informatyków jak wszów, beznadzieja
  • Odpowiedz