Wpis z mikrobloga

Mirasy pomóżcie bo kminie nad tym już z 10 min i nie rozumiem a żaden kalkulator nie udziela sensownej odpowiedzi. Wziąłem we wrześniu 3k pożyczki gotówkowej na 12 msc, oprocentowanie wynosi 10,74%. Są to raty równe, obecnie wynosi ona 243,81zł z czego odsetki wynoszą przy najbliższej racie 21,18zł. Mam wolne 800zł których nie mam na co #!$%@?ć więc pomyślałem że nadpłacę. Czy mi się to w ogóle opłaca żeby nadpłacać? Jeśli już to czy przeznaczyć to na spłatę odsetek+kapitał czy na sam kapitał? Ile wówczas wyniesie rata po wpłacie?
#kredyt #pozyczka #bankowosc #banki #kiciochpyta
  • 12
@czv1 rata się nie zmieni, skróci Ci się okres kredytowania. Jeśli stoisz przed wyborem nadpłata albo glupoty to nadpłata jest prawie na pewno lepszym rozwiązaniem
@sberatel w ING jest akurat odwrotnie ;) no chyba że za każdym razem aneksowales umowe za co bank pobieral prowizję. W przypadku OPa całkowicie nieopłacalne.
@mariusz5891 ale wpis OPa był o pożyczce na 3k a nie hipotece i o takim kredycie ja piszę. @sberatel nie napisał że chodzi mu o hipo. Co więcej jego odpowiedź wskazuje że dalej mówimy o zwykłej pożyczce a nie hipo no chyba że akurat trafilem na osobę która skorzystala z hipo ze stala rata. Byłoby to jednak niezwykły zbieg okoliczności