Wpis z mikrobloga

@spac_jesc_pracowac: A to nie powinno mieć chyba znaczenia, bo ten niewykorzystany prąd własnej produkcji trafia do sieci i tym samym obniża rachunek tak czy siak. Ale może coś pokręciłem, odrzucam wszystkie połączenia od konsultantów z fotowoltaiki :<.
To samo z zakończeniem prania. Tak trudno przy włączaniu spojrzeć na czas prania, że trzeba powiadomienia na telefon?


@apee:
Ja mam starą pralkę bez wifi i bez aplikacji.
Żeby nie zapomnieć o wyjęciu prania po prostu na telefonie ustawiam sobie standardowy i wbudowany minutnik, że za X:XX czasu pranie się skończy. Jak widać nie potrzeba dedykowanej aplikacji i internetu, aby nie zapomnieć o wyjęciu prania.
@morgiel: jak można to sprawdzić? tez mam zmywarkę z wifi, ale szczerze nie mam pojęcia jak można sprawdzić ile danych wysyła.
Na kompie program zlicza tyle ile zużyjesz na kompie. na telefonie program zlicza ile zużyjesz na telefonie. każde urzadzenie ma jakiś interfejs czy system gdzie jest program który to robi i wyświetla. w zmywarce nie ma żadnego programu ani interfejsu. masz ustawienia i tyle.
@morsisko: u mnie nigdy nie było czegoś takiego.

Jedyne co mogłem sprawdzić to kiedy ostatni raz była sterowana wifi, bo 10 i 11 ręcznie włączałem. Czyli to aby pokaże Ci czas kiedy ostatni raz sterowałeś zmywarką zdalnie.
Pobierz r5678 - @morsisko: u mnie nigdy nie było czegoś takiego.

Jedyne co mogłem sprawdzić ...
źródło: 6346DGDFH
@apee: akurat powiadomienie o zakończeniu prania to dla mnie fajna sprawa, bo moja aktualna nie ma takich bajerów tylko leci taka żałosna melodyjna ehh #samsung a pralnie mam na pietrze, więc jak drzwi są zamknięte albo mam słuchawki to nie słyszę i potrafię zapomnieć
Wszystko po to, żeby producent mógł wcisnąć apkę na telefon. Powinni dopłacać klientowi za używanie tego gowna.


@apee: Niedługo żeby się człowiek wysrał potrzebna będzie aplikacja na telefon. Już człowieka wuj czasem strzela przy przeglądaniu niektórych stron na telefonie bo ciągle pojawiają się nachalne zaproszenia do instalacji kolejnej ekskluzywnej aplikacji. A przecież mam już aplikację do tego typu rzeczy i nazywa się przeglądarka internetowa. Rozumiem jak aplikacja jest umożliwia korzystanie offline,
@morgiel: IOT jest tworzony żeby zbierać coraz więcej informacji o ludziach, appki do pralki itp. też zbierają informacje które potem się sprzedaje (#!$%@? wie komu, #!$%@? wie po co) - szybka przypominajka - każdy głośnik może być zarazem mikorofonem. Brzmi jak szurska teoria ale coraz bardziej skłaniam się ku temu, że to wszystko prawda.