Wpis z mikrobloga

Czy po urazie z przeszłości (bez złamania/pęknięć) mieliście bóle przy niskiej temperaturze na zewnątrz? Po urazie na przykład kolana, łokcia lub kości. Zauważyłem, że jakiś czas po urazie kolana w przypadku zimna zaczyna mnie ono boleć. Nie wiem czy to reakcja na zimno po niedawnym "stłuczeniu" (3msc) czy raczej spodziewać się, że to jednak normalne u #wykop30plus . Urazów z młodszych lat nie odczuwam. Nawet pękniętych czy złamanych kości przed laty. Zastanawiam się nad zmianą diety na bogatą w warzywa i kolagen, tylko czy to ma jakiś sens?

#zdrowie #fizjoterapia

Zawołam jeszcze #mirkokoksy bo pewnie nie raz się zdarzyły urazy i chyba najlepiej znacie temat.
  • 11
  • Odpowiedz
@kureci_paratko mialem uraz lopatki za dzieciaka. Jak ida mocne wiatry to zdycham, w lagodzeniu bolu pomaga tylko rozgrzanie. Pare lat temu skrecilem mocno kostke, tez ja czuje na zmiane pogody :) kiedys drążyłem temat i z tego co pamietam : zmiana cisnienia atmosferycznego działa na tkanki- stawy, torebki stawowe itp, zmiana cisnienia powoduje rozne naciski na w.w i stad dolegliwosci
  • Odpowiedz
  • 0
@Poemat dlatego pytam was o zdanie. Niby nie ma wpływu, ale jednak mniej lub bardziej się to odczuwa. Współczuje osobom u których te boleści są silniejsze.

@xyz_xyz mialem uraz lopatki za dzieciaka. Jak ida mocne wiatry to zdycham, w lagodzeniu bolu pomaga tylko rozgrzanie. Pare lat temu skrecilem mocno kostke, tez ja czuje na zmiane pogody :) kiedys drążyłem temat i z tego co pamietam : zmiana cisnienia atmosferycznego działa na tkanki-
  • Odpowiedz
@kureci_paratko będziesz sam sobie barometrem :) czasami sie przydaje :) kiedys bylismy ze znajomymi na domku na sylwestra. Lopatka bolala mnie jak jasny uj. Mowie do reszty ze jutro bedzie wichura i pewnie nie bedzie prady w tym zapyziałym domku. Oczywiscie heheszki co ja gadam za glupoty. No pradu nie bylo :) myslałem ze zabierze dach z domku tak wialo. Btw kup sobie termofor do grzania kolana:p babciowe ale niezawodne :p
  • Odpowiedz
  • 0
@xyz_xyz ja jestem naturalnym barometrem ;) jak pomimo wyspania i dobrego samopoczucia nagle bierze mnie na spanie i zaczynam ziewać to do godziny będzie padać. Niby głupota, ale zawsze się sprawdza. Nie wiem jak to działa, ale praktycznie zawsze się sprawdza. No i nie wierzę w to, że to zdolność przewidywania. Zapewne jak pisałeś, gwałtowna zmiana ciśnienia atmosferycznego jakoś wpływa na niektóre osoby. To jedni mają bóle stawów, to bóle reumatoidalne, a
  • Odpowiedz