Wpis z mikrobloga

postanowiłem po godzinach dla jaj i własnej przyjemności pobawić się w tworzenie gier, zobaczę co z tego wyjdzie. Zakładając, że odpowiadam tutaj za grafikę, kod, muzykę, dźwięki, pomysł, fabułę etc., może to być ciekawe hobby które łączy kilka różnych dziedzin.

z uwagi na ograniczenia sprzętowe (stary laptop z 4 GB ramu xd) póki co bawię się w Gdevelop z planem utworzenia finalnej gry w Godot po stworzeniu jakiegokolwiek prototypu dającego szansę na doprowadzenie go do końca.

co do innych tooli, to wygląda to tak:
grafika - Piskel( web) - rysowanie myszką klatka po klatce
dźwięki - nagrywane telefonem i lekko obrabiane w Audacity, reszta - będę coś szukał w necie (sounddogs lub coś darmowego)
muzyka - tutaj chcę sam coś stworzyć, prawdopodobnie w LMMS lub FL Studio, ew. coś kupię pojedyńczego na sounddogs lub jeśli znajdę, coś darmowego z freesound.org

#gamedev #programowanie #gry #tworczoscwlasna #pochwalsie
Urwe_Gedurwe - postanowiłem po godzinach dla jaj i własnej przyjemności pobawić się w...

źródło: skrin1

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • 4
tak naprawdę nie wiem jeszcze jaką grę chcę zrobić, mam gsheeta gdzie wpisuję pomysły, ale póki co w żaden sposób nie skleja mi się to w jakiś konkretny pomysł. Obecnie to co tworzę traktuję jako pewien "brudnopis". Chciałbym zrobić point and clicka , ale obiecałem sobie, że najpierw mam zrobić i skończyć platformówkę 2d od a do z.
Urwe_Gedurwe - tak naprawdę nie wiem jeszcze jaką grę chcę zrobić, mam gsheeta gdzie ...

źródło: biauy walk

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
póki co postać dostała kilka "stanów" w jakich może się znajdować, tzn:
-chodzenie,
-skok
-dive
-horizontal dash
-sprint (innowacyjny "tryb pawiego jęzora")
-czołganie się (za pomocą brody, jest to też bardzo nowatorska mechanika)
Urwe_Gedurwe - póki co postać dostała kilka "stanów" w jakich może się znajdować, tzn...

źródło: el

Pobierz
  • Odpowiedz