Wpis z mikrobloga

Muszę zmienić sobie komputer na coś nowego. Stawiam na AMD Ryzen 5 5600G. Nie potrzebuje grafiki bo w gry nie gram. Komputer do pracy biurowej, przeglądania internetu i sporadycznie do sentymentalnego pogrania w Tibie (ta gra nie ma praktycznie żadnych wymagań). Problemem na jakim stanąłem jest wybór obudowy, a co za tym idzie po części też płyty głównej i zasilacza. Nie chce iść w jakąś wielką miniaturyzację, ale na rynku są praktycznie tylko kolosy po pół metra wysokości i głębokości. Szkoda mi trochę miejsca na takiego bydlaka. Zbędne mi też są wszelkie świecidełka itp. Mile widziana zatoka 5,25 bo jednak praca wymaga ode mnie korzystania z płyt ale nie jest to konieczność i przeżyję napęd optyczny na usb. Ktoś coś doradzi?
#pcmasterrace #komputery #pc #obudowa #informatyka
  • 18
ta gra nie ma praktycznie żadnych wymagań


@Vadzior: ani zalet. Nie ma lepszego czasu na budowanie kompa w małych obudowach jak teraz bo tego jest od groma, wystarczy chcieć chwile poszukać xD
  • 0
@Huntley: zalet pewnie też nie ma, gram, a raczej loguje tylko z sentymentu

Wszędzie mi wyrzuca zestawy gamingowe. które mają wielkie obudowy aby pomieścić grafikę.
@Vadzior: co ty opowiadasz, jest masa małych obudów, w jednym kompie mam tę: Fractal Design Node 304. Co do miejsca na napęd, te co je mają a przed chwilą ogladałem to wygladają dość paździerzowo
@Vadzior: pierwsza lepsza z brzegu dla przykładu. Jonsbo D31 MESH Black 363mm x 205 mm x 440 mm) jest wystarczająco mała czy chcesz coś mniejszego np na płytę ITX? Z napędem same pokraki zostały, to już nie te czasy
  • 0
@Huntley: Ok to muszę teraz sklep zmienić bo na morele jej nie ma xd W xkomie jest opcja montażu wszystkiego i instalacji systemu? Chce dostać gotowy komputer do uruchomienia.
@Vadzior: nie traktuj tego przykładu jako wyrocznia, pewnie i znajdziesz jeszcze mniejsze na m-atx, no albo jak chcesz to juz w ogole małe pudełeczka itx ale to co male to i drogie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@Huntley: Nie no, pasuje mi ten d31 choć dalej ma prawie pół metra długości. No są drogie, a po co ładować do budżetowego komputera za jakieś 2tys obudowę za 500+. I tak będzie stała pod biurkiem w nogach więc względy estetyczne też pomijam.
Znalazłem, xkom ma montaż i instalację systemu. W ciągu najbliższych dni sobie coś złożę i wrzuca na tag do konsultacji.
Przy okazji zapytam tu jeszcze:
1. System brać