Wpis z mikrobloga

#silownia #mikrokoksy

zauważyłem, że w planach treningowych PPL prawie zawsze na każdą partię przypada wariant A i wariant B - chciałbym mieć jak najprostszy program, np. 5 ćwiczeń na partię, czyli w sumie 15 ćwiczeń. Czy to nieefektywne? jaki jest cel stosowania dwóch wariantów? czy nie jest to po prostu opcja dla zaawansowanych?
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@fluchtlinge_willkommen: właśnie też mi się wydaje, że to już jakaś wyższa szkoła jazdy dla bardziej zaawansowanych, którzy chcą ćwiczyć konkretny mięsień, mieć jakiś nowy bodziec bo organizm już się przyzwyczaił - natomiast mam wrażenie, że dla początkującego chyba nie robi to żadnej różnicy - no ale jak na razie to tylko wrażenie, dla którego szukam potwierdzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
natomiast mam wrażenie, że dla początkującego chyba nie robi to żadnej różnicy


@noother: no nie robi. Musisz zbudować solidną bazę na podstawach. Ktoś (wg mnie) mądry napisał kiedyś, że jak nie masz czasu na trening to rób chociaż raz w tygodniu przysiady ze sztangą.
  • Odpowiedz
@noother: nie ma takiego ćwiczenia, którym przeciwczysz cale plecy, nie ma takiego ćwiczenia, ktorym przeciwczysz cale barki. W mniejszym lub wiekszym stopniu jest to tez prawdziwe dla brzucha, ramion, klatki. Na nogi potrzebujesz minimum 3 cwiczen. Stad warianty A i B - pozwalaja skuteczniej przećwiczyć cale cialo w ograniczonej ilosci treningow
  • Odpowiedz
  • 0
@calkazcalki: tylko czy to jest istotne z punktu widzenia osoby początkującej? biorąc pod uwagę, że pewnie poleciałbym takim prostszym programem jakieś 2-3 miesiące? 5-6 ćwiczeń na każdą partię daje sumarycznie 15-18 ćwiczeń. Później mógłbym urozmaicić.
  • Odpowiedz
@noother: no na pewno nie ma wiekszego sensu dla początkującego robic po 5-6 roznych cwiczen na kazda partie. Raczej bym sie skupil na wyborze dwoch-trzech konkretnych cwiczen na partie. A rotowac A-B wtedy gdy nie zmiescisz wszystkiego na jednym treningu (nie wiem jaki masz plan, w fbw nie da sie tyle upchac jednego dnia wiec rotujesz A-B, w ppl juz raczej spokojnie)
  • Odpowiedz