Wpis z mikrobloga

Czy mądrym jest wpakowanie się w kredyt z rata £750 miesięcznie? Fix rate 4.53% na dwa lata, + cała obsługa transakcji kredytu i kupna domu £2100 u brokera.
Pożyczka £135.000
Depozyt. £115.000
Chałupa do £250.000 będę szukał. 3-4pokoje blisko uniwersytetu max 2 km. Duże miasto środek Anglii

Zarobki obecnie na payroll przed podatkiem £48-51k
Czyli Około £918 tygodniowo średnio.
Choć jak kupił bym dom to odrazu przechodzę na Ltd spowrotem a tam zarobki mam £800-1000 na rękę po wszystkich podatkach.

Dodam że mam extra £15.000 na lokacie zapasu więc jest odrazu na spłatę na start. Za dwa lata dozbieram jeszcze kolejne £15-35 tysięcy na zmianę kredytu i dużą wpłatę.
Kredyt będę chciał nadplacac o dopuszczalne 10%.

Jestem sam więc 2 pozostałe pokoje będę podnajmował, obecnie taki pokój w standardzie zadbanego ładnego domu kosztuje £500-600 miesięcznie.

Kawaler,Bez długów, innych pożyczek,
Obecne wydatki to
£450 miesięcznie pokój z rachunkami.
£1100 ubezpieczenie samochodu na rok
£50 jedzenie na tydzień
£40 paliwo na tydzień
£1500 wakacje na rok
£170 barber za cały rok
£200 dentysta w Polsce na cały rok
£7 kontrakt telefonu na miesiąc

#przemyslenia #kredythipoteczny #kredyt #uk #anglia #pozyczka #oswiadczenie #pytanie #pytaniedoeksperta #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #logika #oszczedzanie #finanse #banki
  • 28
ja kupiłem dom pol roku temu. Właśnie moj mortgage advisor mi pisze że 2 letnie mortgage rates spadły do około 4 procent. Chcesz to ci podrzucę namiary. Koleś ogarnięty wszystko on line załatwił na miala i telefon.


@mleko3-2procent: tylko ja nie jestem na kontrakcie tylko przez agencję na payroll, I tylko 6 z 12 wymaganych miesięcy, także mało który bank chce takiego klienta,
zalezy czy leasehold czy freehold. Jesli leasehold to prawdopodobnie on top placi pan ground rent i service charges i poboczne, jesli freehold to pewnie rentcharges tylko, chociaz tez lepiej jest sprawdzic dokument. Oraz jesli leasehold to prosze sie upewnich ze ground rents sie nie podwaja co jakis czas tylko, ze jest polaczony z RPI Rate. Negocjowanie umowy moze byc kosztowne.


@Spokoloko666: tylko i wyłącznie freehold, normalny dom, bliźniak, nie szeregówka, ostatni
Zamrozone tez sie psuje, tylko wolniej.


Pamietaj, ze na wynajecie pokoju musi ci pozwolic bank od kredytu lub bedziesz musial brac komercyjny i do tej sumy dojdzie ci podatek od dochodow z wynajecia plus drozsze ubezpieczenie za dom.


@Voltix: tak ale jak zjadasz najpierw najstarsze, tak że max do miesiąca po terminie jest to nic się nie dzieje, robię tak od lat.

Do £7500 nie płacisz podatku, zresztą możesz brać gotówkę
@mleko3-2procent: Spadly, bo inflacja wyszla nizsza, niz przewidywano przez co mozliwe, ze nawet przy nastepnym zebraniu BOE w lutym obniza stopy %. Do tego zblizaja sie wybory, wiec beda sie cuda dziac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@adamsowaanon: ja zmieniałem pracę i miasto i koleś ogarnął. Ba nawet Kraj bo z Londynu do Edynburga xd ale jak by było w twoim przypadku - najlepiej zwyczajnie zapytać czy się da. Sam myślałem ze się nie da ze trzeba pół roku pracować na kontrakcie a tu 3 payslipy i starczy. Każdy bank i building society ma swoje zasady. Co sie nie da w Santander da się w NatWest itd.