Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Byłem młodym i niewinnym 9-latkiem, gdy mama postanowiła zabrać mnie do największej tajemnicy naszego miasta - fabryki majonezu Kieleckiego. Nie mogłem uwierzyć własnym uszom, gdy pierwszy raz usłyszałem o tym planie. Kto by pomyślał, że moje wielkie przygody odbędą się na terenie produkcyjnym tłustego, kremowego sosu? Zafascynowany, wyobrażałem sobie wieże z kaskadami białego majonezu i teren pełen ketchupu płynącego jak rzeka.

Wreszcie nadarzyła się ta magiczna niedziela, kiedy wyruszyliśmy na naszą wyprawę. Już samo wejście na teren fabryki sprawiało, że czułem się jak w zupełnie innej rzeczywistości. Wprost przeciwnie do oczekiwanych majonezowych jaskiń, znalazłem się w labiryncie wielkich stalowych maszyn, które tłukły na siebie metalowy rytm, niczym orkiestra punk rockowa.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od surowych składników: jajek i oleju. Muszę przyznać, że widok olbrzymich beczek pełnych jajek był dość dziwny. Wydawało się, że fabryka potrzebuje całą armię kurczaków, żeby wyprodukować sporą ilość majonezu. Następnie ruszyliśmy w głąb fabryki, mijając kolejne etapy produkcji. W jednym miejscu widziałem wielkie mieszadła i wrzeszczące tłoczki, a tuż obok oglądałem precyzyjne maszyny do pakowania majonezu w małe słoiczki. To prawdziwa symfonia technologii.

Moje oczy zaczęły się świecić, kiedy przewodnik pokazał nam kolorowe, kuszące linie produkcyjne z różnymi odmianami majonezu. Wędrowaliśmy między nimi jak po tęczowym labiryncie, próbując złapać zapach każdego wariantu. Dymiący czosnkowy, pikantny z dodatkiem papryczek chili i słodki z wanilią - to był majonezowy niebo na ziemi!

Podsumowując naszą niesamowitą wizytę, serce rozpierało mnie dumą, że mógłam stać na środku fabryki majonezu Kieleckiego. To niezapomniane doświadczenie otworzyło mi oczy na magiczny świat, w którym powstaje ta pyszna biała substancja, wykorzystywana w naszych ulubionych potrawach. Od tego dnia majonez zyskał dla mnie zupełnie nowe, wyjątkowe znaczenie. A wiedza o tym, jak powstaje, sprawia, że smakuje jeszcze lepiej!

#takbylo #opowiadanie #takbyloniezmyslam #majonez #majonezkielecki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Byłem młodym i niewinnym 9-latkiem, gdy mama ...

źródło: 0fdbdee2c3433

Pobierz