Wpis z mikrobloga

Mam drukarkę, która nie obsługuje WiFi. Łączy się tylko przez kabel USB. Tak się składa, że mam też router z wejściem USB, który służy jako przedłużacz sygnału WiFi - jest podpięty po kablu do głównego routera, który udostępnia sieć. Drukarkę podpiąłem do tego routera służącego jako repeater, nie mam tam dostępu do panelu. Jak mogę dodać drukarkę na kompie podłączonym do tego routera, który służy jako przedłużacz sygnału? Automatyczne wykrywanie drukarki jej nie znajduje.

#komputery #hardware #it #technologia #drukarki
  • 6
Drukarkę podpiąłem do tego routera służącego jako repeater, nie mam tam dostępu do panelu


@Tino: to raczej nie zadziała, bo gniazda USB w routerach służą zazwyczaj do podpinania pendrive lub modemów 3G/LTE na kartę SIM. Podaj jeszcze dokładny model tego routera (znajdziesz na naklejce pod routerem) to może ktoś zerknie czy ten sprzęt ma taką funkcję jak serwer wydruku.
@Tino:
1) odepnij ten "poboczny router"
2) zaloguj się na niego i zmień adres z 0/1.1 na 0/1.2 - zmień pulę dhcp od adresu 0/1.3 wzwyż żeby ci nie przydzielił w sieci tego samego ip co ma rputer
3) podepnij z powrotem
4) zaloguj się na router i skonfiguruj drukarkę (poczytaj dokladnie o modelu routera - nie każdy ma printserver i tylko masz usb do pena/dysków)