Wpis z mikrobloga

Wczoraj pytałem o kilka szczegółów, a dziś przychodzę z całym zestawem do oceny.
W skrócie: komputer do przeglądania internetu czyli wykop, sociale, yt oraz do pracy biurowej (office, nic więcej). No i z sentymentu jedna prosta gra - tibia. Specyficzna rzecz to, fakt, że komputer będzie dużo użytkowany, często po 16h na dobę (2 osoby) i nie będzie wyłączany wgl. Ma starczyć na parę najbliższych lat tak aby się nie martwić i żeby działało to co ma działać.
Cenowo ma nie być maksymalnie budżetowo, wolę dopłacić do lepszej jakości, ale też przez przesady, mam tendencje do przepłacania. No ma być zachowany zdrowy rozsądek.
Od siebie: procesor raczej zostaje bo ma najlepszą grafikę. płytę wybrałem w ciemno, nie wiem przy nie przesadziłem i może rozsądniej wziąć coś tańszego, ramy mogę zmienić na 3600Mhz ale CL18 (ta sama cena - ma to jakieś znaczenie? Płyta i tak nie obsłuży bez OC 3600, a wziąłem czarne kości bo są ładniejsze i niższe CL). Obudowa raczej zostaje ta. Dysk taki wydał mi się spoko cena/prędkości. A zasilacz też w ciemno wybrałem z certyfikatem, jest jeszcze trochę mocniejszy MSI 550W za kilka złotych więcej.
Do komputera kupię jeszcze monitor 27"
Proszę o sugestię/uwagi.
#pcmasterrace #komputery #pc #informatyka
Vadzior - Wczoraj pytałem o kilka szczegółów, a dziś przychodzę z całym zestawem do o...

źródło: aaaa111

Pobierz
  • 30
@vulcanitu Czemu? Zaproponujesz alternatywe? Ja w ciemno wybrałem akurat tą płytę. Nikt nie zwrócił na to uwagi. A wgl ilości ocen jedna z najpopularniejszych.
@vulcanitu niestety, na xkomie nie ma płyty od msi w formacie mATX na chipie B550. B450 styknie? W sumie nie wiem jaka jest różnica xD brałem coś ze środkowej półki cenowej
@Vadzior: Jak ma byc wlaczony 24h na dobe, to dokupilbym dobrej jakosci chlodzenie na procesor i zasilacz pol pasywny. 32gb ramu to za duzo, nie bedziesz tyle potrzebowac.
dobrej jakosci chlodzenie na procesor i zasilacz pol pasywny

@EWRNB Jakieś propozycje? Generalnie to komputer będzie tyle włączony ale nie będzie pod jakimś obciążeniem. Kilka kart w przeglądarce i word odpalony.
Myślałem prędzej nad jakimiś wentylatorami do obudowy