Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Interesuje mnie #buddyzm i #medytacja #mindfulness, ale z racji dolegliwości mam bardzo duże problemy z koncentracją i kompulsywnymi myślami, na pewno nie osiągnę znaczących postępów standardową ścieżką. Szczególnie interesują mnie polecane przez kolegę "nondual glimpses" jako możliwość szybszego zasmakowania stanu, który pozwala nam niejako wyjść poza ograniczenia swojego ciała i "ja", przez co odczuwamy mniej cierpienia i mniej martwimy się śmiercią.

Skoro nie działają u mnie metody aktywne, to może jest jakaś bardziej "pasywna" metoda "wtłoczenia" w siebie takiego niedualnego stanu, np. przy pomocy hipnozy czy odsłuchiwania religijnie neutralnych mantr/filmików? Oczywiście chodzi mi o faktyczną zmianę w percepcji, a nie jedynie karmienie się memami o tym, jak to jesteśmy jednością. #duchowosc #kiciochpyta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Interesuje mnie #buddyzm i #medytacja #mindfu...

źródło: The-True-Meaning-of-Nonduality-and-Its-Essence-01-01-1-768x768

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@mirko_anonim bez pracy to tak jak kolega wyżej już napisał tylko psychodeliki. Nie znam się za bardzo na tym temacie ale wydaje mi się że ogromnym ograniczeniem tej drogi jest to że doświadczenie trwa tylko tyle ile czasu substancja psychoaktywna pozostaje w organizmie.
Piszesz bardzo składne i z sensem teksty więc nie może być z twoją koncentracją aż tak źle. To samo by mogło powiedzieć większość współczesnego społeczeństwa a ludzie prowadzą pojazdy
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: tak jak inni piszą bez medytacji lub psychodelików raczej nic nie zdziałasz. Medytując obserwujesz zachowania swojego umysłu i poświęcasz mu swoją uwagę. Dzięki temu poznajesz lepiej jak coś na ciebie działa czy działa czy nie działa. Pośrednio też jak bierzesz się za medytację przeważnie poczytasz coś i zdobędziesz wiedzę na temat różnych technik które możesz przetestować. Jeśli znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie i po prostu dalej będziesz poświęcał energię na
  • Odpowiedz
  • 3
Niestety wiara w magiczne natychmiastowe lekarstwo to coś co musisz przepracować bo jest to bardzo wyraźna oznaką lgnięcia(clinging). Stan którego szukasz jest odwrotnością - brak potrzeby zmiany czegokolwiek, jest w pytę.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @Nemayu Czy masz na myśli to, że ta "odwrotna technika All Day Awareness" jednocześnie pomaga szybko osiągnąć świadome sny i stan świadomości niedualnej na jawie? Na czym ona konkretnie polega? Nie jestem w stanie tego wywnioskować na podstawie nagrania i próby odwrócenia treści nagrania, byłbym bardzo wdzięczny za przystępne objaśnienie!

  • Odpowiedz
@mirko_anonim: All Day Awareness to metoda, która jest techniką osiągania świadomego śnienia. Zaawansowaną - jedną z trudniejszych albo nawet najtrudniejszą. Zajmuje mnóstwo czasu, a zarazem nie zajmuje czasu wcale.
https://kompendiumld.wordpress.com/all-day-awareness-calodniowa-swiadomosc-ada/
https://www.thelucidguide.com/techniques/all-day-awareness-(ada)

Ta metoda zakłada utrzymywanie uwagi, łapanie się na tym, że utraciłeś uważność.
Krishnamurti tłumaczy, aby obserwować swoją nieuważność. Nie wytrącać się z nieuważności i nie dążyć do utrzymania uwagi, nie mieć na celu uważności, ale aby obserwować swoją nieuważność. Co
Nemayu - @mirko_anonim: All Day Awareness to metoda, która jest techniką osiągania św...
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
Zapomniałem o tym:

Nie jestem w stanie tego wywnioskować na podstawie nagrania i próby odwrócenia treści nagrania, byłbym bardzo wdzięczny za przystępne objaśnienie!


Treść nagrania masz rozumieć tak, jak jest tam powiedziane. Niczego nie odwracaj. Na filmie jest opisana właśnie ta "odwrotność metody All Day Awareness". Metody All Day Awareness nie ma na tamtym filmie, to ja wprowadzam to porównanie we wpisie, ale nie tłumaczę czym jest metoda All
  • Odpowiedz