Wpis z mikrobloga

Nagralem kilka filmikow GoPro 11. Po imporcie na maca 3 z nich nie chca sie otworzyc. Wyskakuje blad "This file isn't compatibile with QuickTime Player". VLC tez nie dziala. W iMovie jak chce zaimportowac to te 3 filmiki sa jakby nieaktywne na liscie. Moze ma jakies znaczenie, ze to akurat najdluzsze filmiki po ponad 4Gb? Dopiero kupilem GoPro i nigdy nic wczesniej nie montowalem. Pomozcie Mirki. jak mam obrobic te filmiki? Pliki mp4

#gopro #macbook #macos #mac #apple #video #grafika #grafikakomputerowa #montaz #montazfilmow #it #youtube
keyah - Nagralem kilka filmikow GoPro 11. Po imporcie na maca 3 z nich nie chca sie o...

źródło: gopro-underwater-tips-featured-1024x768

Pobierz
  • 13
@keyah: zależy jaki kodek tam wleciał, ciężko stwierdzić. Pobierz sobie darmową wersję Davinci Resolve i zobacz czy na nim będzie banglać. Przy okazji będziesz miał pro elo program do montażu.
@keyah: znalazłem w necie że to hevc wrapowany właśnie. Ściągnij dowolny converter i sobie to przepuść na zwykłe h264 i tyle.
Swoją drogą dziwne bo osx od mojave już powinien wspierać hevc natywnie bo przecież to format w którym iphone, oppo i każde urządzenie 10bit robi foty
@keyah: W internetach piszą, żeby nie używać macOSowego pobierania obrazów, tylko wyciągnąć kartę i podłączyć ją jakimś czytnikiem do maca i skopiować pliki Finderem. Te pliki mają więcej niż 4.29 GB