Wpis z mikrobloga

W domu jest za zimno. Powinnam zrobić cieplej, ale jak ja mam to zrobić? To zawsze robił on. Wie pani redaktor, ja dzisiaj jak do niego przyszłam, to się zapytałam, jak mam zwiększyć temperaturę na tym urządzeniu, żeby zrobiło się odrobinę cieplej. Wytłumaczył mi — podkreślała na antenie Wąsik


Przypominam, że ta kobieta jest dyrektorem w GIS i ja wiem, że umiejętność obsłużenia pompy ciepła, co też nie jest jakaś wielka filozofia, mało ma wspólnego z jej zawodowa praca, ale no jak ona nie radzi sobie w życiu z takimi podstawowymi czynnościami, to jak ona obsługuje w pracy chociażby pakiet office? Czy to kolejna osoba w państwie, która siedzi na państwowym i nie ogarnia podstawowych życiowych umiejętności, że jej asystent musi ekspres obsłużyć, włączyć kakuter i wyjustować tekst bo ona hihi nie umie?
#sejm
niezdiagnozowany - >  W domu jest za zimno. Powinnam zrobić cieplej, ale jak ja mam t...

źródło: zT-k9kuTURBXy83YzczZjc5ZC0wZWRlLTQwZjQtYjliYi1jYWVmNWQ2NjE0MGQuanBlZ5GVAs0BVMzAw8PeAAGhMAE

Pobierz
  • 23
@niezdiagnozowany: Moja matka nie ogarnia, moja babka nie ogarnia, moja siostra nie ogarnia, moja bratowa nie ogarnia, moje 4 ciotki nie ogarniają. Pełen przekrój wiekowy i zawodowy - wiek od 15 do 80, od kur domowych przez urzędniczki średniego szczebla do prowadzących JDG wymagające jakichś kompetencji - wszędzie techniczne sprawy załatwia jakiś facet (mąż albo zatrudniony fachowiec).
@niezdiagnozowany: Sądząc po wypowiedziach jest dokładnie tak jak napisałeś. Kobieta odklejona od rzeczywistości, jak jej wyskoczy aktualizacja Windows to woła „informatyka”, kawę i zarcie zamawia asystent (pracownik spółki skarbu państwa na jej posyłki) i na bank nie zna cen podstawowych produktów.
I to jest Rada nadzorcza przypominam…
ale no jak ona nie radzi sobie w życiu z takimi podstawowymi czynnościami


@niezdiagnozowany: można nie umieć obsługiwać pompy ciepła, jeżeli ktoś inny jest za to odpowiedzialny. Natomiast zupełnie czym innym jest brak woli/umiejętności nauczenia się tego w awaryjnej sytuacji - przecież wystarczyło zapytać kogoś z rodziny, albo nawet wyszukać w internecie, a nie ośmieszać się w mediach ¯\(ツ)/¯
Jakie techniczne umiejętności?


@WWAldas: Jak taka jednostka uzna, że to nie jej działka zadań to się nie nauczy i tyle, faktyczny poziom trudności zadania nie ma tu znaczenia bo jest aksjomatyczne odrzucenie opcji wykonania tego samodzielnie.

Ona miała na sterowniku ustawić temperaturę, a nie naprawić sprężarkę w pompie ciepła.


Moja ciotka prosi mnie o zmianę żarówki, bo boi się że ją prąd kopnie. Moja babka nie schodziła do piwnicy (kotłowni) i
nie ogarniają bo nie chcą ogarniać, wystarczy instrukcje przeczytać gdzie zapisane jaest jak dla małpy.


@Cyk_dwujeczka: No tak, i taka Pani nadal nie chce tego ogarniać więc dzwoni do męża, a że ten akurat siedzi w pierdlu to wychodzi śmieszna sytuacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)