Wpis z mikrobloga

Kupić samochod w Polsce to jakiś dramat. sprzedałem auto w dobrym stanie poniżej wartości rynkowej, z uwagi na duży przebieg. Mam 40k na kupno auta. Albo są handlarze, albo komisy. Dzwoniłem po dwa Volvo v40, wszystko pięknie ładnie. Okazuje się, że silnik był myty ( ͡° ͜ʖ ͡°) pokrywe silnika typ umył z zewnątrz, a od wewnętrznej strony upieprzona olejem. Drugie Volvo było ładne, do momentu, gdy się nie zbliżyłem. Ktoś je chyba wałkowcem malował. W ogłoszeniu, że stan BDB, brak wycieków, nie ma problemu z odpalaniem, a nie mógł zapalić za pierwszym razem XD Upatrzyłem Opelka Astre K, wszystko niby dobrze, też handlarz, typ już chciał mi sprzedać auto przez telefon, taki fifa rafa trochę był. Przed chwilą dzwoniłem do typa, niby ok, chce się umówić na jutro, a typ do mnie, że czy chce kupić czy tylko pooglądać, powiedziałem, że żeby kupić auto to musze obejrzeć, a typ że jutro niedziela i woli jutro sprzedać auto od razu, mówię mu że 40koła to nie jest mało i takie coś trzeba na spokojnie przemyśleć, a typ to pan zadzwoni jak przemyśli czy chce kupić XD no #!$%@?. Już żałuje, że sprzedałem swoje auto. W promieniu 100km ode mnie znalazłem tylko jedno auto, którym chyba warto się zainteresować i jest od osoby prywatnej. Jutro jadę oglądać.
#kupnosamochodu #samochody #auta #kupnoauta #motoryzacja
  • 59
  • Odpowiedz
  • 2
@MaxWalonkoo ja w sierpniu od sprowadzacza kupiłem v50, ale jeszcze nie zdążył nic zamodzić w zasadzie, bo w lipcu rozrząd jeszcze w Szwecji robiony był :D. 26k plus 5za założenie gazu i przyjemny samochód w dobrym stanie.
Powodzenia w szukaniu! Pamiętaj, najważniejsze to się nie napalać tylko sprawdzać, bo codzień może być nowe ogłoszenie a okazję szybko znikają.
Polecam też dodać się do grup na fb samochodu który Ci przydał w oko,
  • Odpowiedz
@MaxWalonkoo: masz fanpage CarMat na Facebooku. Oni specjalizują się w ściąganiu opla. Zadzwoń do nich. Ewentualnie auto od gościa o nazwie omega GP, też zajmuje się oplami. Auta od nich droższe ale przynajmniej warte swojej ceny.
  • Odpowiedz
@cz4rnuch: nowe tipo to chyba już silniki 1.2 czy 1.0 a nie 1.4 fire więc z tym dobrym samochodem bym nie przesadzał.
@MaxWalonkoo Ja w marcu kupiłem kia ceed 2 2018r 1.6 crdi bez adblue i dwumasy kombi przebieg 158k km za 43k zł, właśnie po liesingu miałem całą historię samochodu, zdjęcia z zdarzeń poprzednich opinię rzeczoznawcy który to wyceniał a i tak zabrałem mechanika na oględziny i kupiłem :)
  • Odpowiedz
@MaxWalonkoo: chciałbym zwrócić uwagę, że na dzień dzisiejszy zadbane volvo v40 t3 z 2014 roku, bezpośrednio od wlasciciela, realnie stoi 53-55k. Komisy płacą z miejsca 50-53k jak przebieg jest poniżej 150k. Kup sobie focusa mk3 po faceliftingu w tej kasie, bo do 40k to wszystko wygląda tak jak opisałeś. Ewentualnie astra, za 40k pewnie coś znajdziesz, ale albo zejdziesz z rocznika albo z wyposażenia.
  • Odpowiedz
@MaxWalonkoo kupno samochodu to dramat, ale sprzedaż również, bo przyjedzie taki Maxwalonko i narzeka, że poleasingowy samochód ma 200k czy 300k nalatane, a szuka perełki igły 10 letniej z przebiegiem 15k rocznie xDDDDDD
  • Odpowiedz
  • 0
@papieska_ONUCA: gdybyś przeczytał inne moje wypowiedzi, to byś się dowiedział, że miałem auto z przebiegiem 310kkm i bym je miał nadal, gdyby nie to, że to była honda i rdza ją zaczęła brać. Nie mierz wszystkich swoją miarą, dla mnie auto może mieć nawet i 400k przejechane, ważne żeby było w dobrym stanie, a nie że niby dobre, przyjeżdżam a tu wtryski do robienia. Podsumowując żebyś zrozumiał: auto może mieć 300kkm,
  • Odpowiedz
@MaxWalonkoo: miałem to samo jakiś czas temu :D sprzedałem swoje i chciałem kupić coś do 45k ale albo jakieś stare truchła wbrew pozorom, albo jakaś lipa totalna z wyposażenia, albo silniki wadliwe i co chwilę coś :D Handlarze niektórzy to dramat. Podniosłem budżet do 50k i powoooli zaczęło się coś ciekawego pojawiać, ale te auta wyglądały jakby kosztowały 25/30k a nie 50 :D I podniosłem do 60 i dopiero zaczeły się
  • Odpowiedz
  • 0
@AjKenFlaj: Pamiętam jak kiedyś oglądałem Autościema w tv i na aucie była szpachla to handlarz mówił, że jak jest szpachla to znaczy, że bezpieczniejszy samochod, bo grubsza warstwa szpachli chroni kabine samochodu XD
  • Odpowiedz