Wpis z mikrobloga

@nowyzielonytopomaranczowy jakoś ponad rok temu kupiłem ten (chyba ten sam model):
https://allegro.pl/oferta/ekspres-cisnieniowy-siemens-tp501r09-eq-500-15-bar-14578397147?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd-top_pla_pmax&ev_campaign_id=17958848607&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIk8vL9JfbgwMVfJKDBx3nvQ8-EAQYBCABEgJo-vD_BwE

I jestem zadowolony. Wybór kaw spory, możliwość parzenia z mielonej lub ziarnistej (nie wiem w sumie czy to standard, bo nigdy nie miałem wcześniej ekspresu). Dość łatwy w doraźnym czyszczeniu.

Mi rurka odpowiada. Zbiornik na mleko i tak musiałbym przechowywać w lodówce, więc po co z kartonu przelewać do plastiku skoro mogę po prostu włożyć rurę w karton. Nie wiem
  • Odpowiedz
@CommanderStrax: Ciesz się, nim ci działa. Ostatnio dostałem od gościa ten model, bo serwis mu już nie pomógł. Ogólnie bardzo słabo z wykonaniem zaparzacza i pozycjoner parkowania się sypie softwareowo.
  • Odpowiedz
@Kulek1981: o widzisz, przed zakupem interesowałem się opiniami i raczej miał pozytywne. No cóż, nie trafiłem na ocenę z punktu widzenia serwisanta.
Pociesza mnie w takim razie fakt, że ekspres kupiłem w pakiecie z szerokim ubezpieczeniem :/
  • Odpowiedz
@nowyzielonytopomaranczowy: Może dołóż tysiaka do Saeco sm6580? Widziałem je po 2800zł nawet na promce ostatnio.
Ma to co chcesz, automatyczne czyszczenie rurki albo i sobie ją odczepiasz i pod kran. Pojemnika nie trzeba używać tylko wsadzasz rurkę do kartonu.
Ja mam też saeco ale wyższy i starszy model. 6 kaw to dużo, u mnie ze 2 dziennie się pije, a kupiliśmy jeden z najdroższych kombajnów na tamte czasy xD
  • Odpowiedz
@CommanderStrax: U góry ma dwa koła zębate, nad nimi styczniki i one mówią ekspresowi, w jakiej pozycji jest zaparzacz. One z czasem zaczynają jakby za późno reagować i musiałem gościowi przestawić tryby, by ekspres jakoś działał. Do tego doszła korekta zaparzacza, bo zacinał się przy otwieraniu. A wszystko zaczęło się miesiąc po końcu gwarancji ()
  • Odpowiedz
Żałuję tylko jednej rzeczy - rurka jest plastikowa, więc potencjalnie łatwiej o utrzymanie na jej powierzchni syfu, ale z drugiej strony czy jakaś stalowa nie zaczęłaby już rdzewieć..?


@CommanderStrax: można dokupić rurkę z silikonu i do tego taką z nierdzewki, można znaleźć rozwiązanie dedykowane do Siemensa eq600, tam jest taka rurka. Kwestia czy chce Ci się chwilę pokombinować.
  • Odpowiedz