Wpis z mikrobloga

#narty Pytanie: doradźcie jaki DIN byście ustawili i pytam odzielnie o przód oddzielnie o tył. Chłop 6 sezon na nartach po 15-21 dni trasę objadę każdą i chce iść po za. 120 kg wagi sprawny fizycznie, 178 cm wzrostu buty 42 skorupa 313. Obecnie mam 10 ale wypiąłem się w kopnym sniegu i było słabo bo się zapadałem nie mogłem wstać bez nart albo wspiac się wyżej po wypietą nartę.
  • 8
  • Odpowiedz
@BialyRosjanin: Przy dziesiątce wypięła się narta w kopnym śniegu, przy niedużej prędkości? Zapewne ten DIN 10 =/= DIN 10. Wiązania od lat nie są standaryzowane, na maszynie diagnostycznej do mierzenia siły wypięcia to wychodzi jak na dłoni i polecam ustawiać wiązania w serwisie który takie maszyny posiada. Stary serwisant który jest biegłym sądowym w zakresie sprzętu narciarskiego mi mówił, że z racji na pozwy spowodowane kontuzjami producenci od wielu lat nie
  • Odpowiedz
@Tapczano: hmm sprawdzę u swoich serwisantów, ja się kontuzji nie boję moja wina. @Piotr--K chudnę systematycznie z tłuszczu ale przybieram masy mięśniowej, narty mam 96 ppd butem dynastar model legend x96. Jedynie buty mam za miękkie bo flex 80 zmieniam na 130 ale sa w drodze. Oglądałem Lucasa Catanie i typ jest szczypiorem a DIN ma na 13. Stąd pytanie czy jednak moja 10 jest zbyt zachowawcza.
  • Odpowiedz
@BialyRosjanin: zawodnicy mają jakieś chore ustawienia wiązań, ale jeżdżą z kosmiczna prędkością i kontrolują ją. Dlatego ustawienia wiązań są takie a nie inne żeby przypadkowo nie wypiąć narty. Dodatkowo nie jeżdżą w kopnym śniegu tylko po lodzie. Dla zwykłego człowieka zbyt duża siłą wypięcia to wizja kontuzju
  • Odpowiedz