Wpis z mikrobloga

Uruchomiłem znalezione w szufladzie, dawno temu kuipone chińskie NVR.
Działa - nagrywa, jest podgląd w podpiętym ekranie.
Tylko kłopot z przeglądaniem nagrań gdy całość zamontowana w #homelab
- interfejs webowy jakiś kurde dziwny, IE wymaga
- są jakieś małe niedrogie lcd z vga/hdmi które można by zastosować w szafie? Te do "kamery cofania" odpadają. Te "rackowe" za drogie.
- niby apka na telefon jakaś jest, ale mam duża nieśmiałość instalować coś takiego.
Na zdjęciu żywe "zerowaste" - obudowa po padłym DVD, uszy do szafy to jakieś zachomikowane uchwyty do karniszy. Pasuje :D

Równolegle eksperymentuję sobie z #frigate na serwerku - ładnie działa, stronka chodzi po ludzku, integrację ( i kartę lovelace) do #homeassistant wkrótce będę testował - wygląda to obiecująco. Tylko troche CPU żre - nie mam tego tam Corala.

Komentarze i sugestie mile widziane - w którą stronę iść albo co robię źle.
Czy jest w ogole sens łączyć obydwa rozwiązania? Może ktoś tak robi?

#monitoring + #selfhosted
bajcik - Uruchomiłem znalezione w szufladzie, dawno temu kuipone chińskie NVR.
Działa...

źródło: nvr

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@bajcik: czekaj, czekaj - zastanawiałem się co to za dziwna płytka z podpiętym dyskiem (bo założyłem że chiński nvr to ten hikvision) a TO jest ten chiński nvr xD nie no, powiedziałbym że wygląda nawet schludnie

Kurde, ten frigate brzmi ciekawe, bo moje kamery to takie głupie są i w HA jedynie co to dodałem sobie kamery po rtsp.

  • Odpowiedz
@sirgorn: Przecież TrueNAS pozwala na odpalenie wirtualek. Scale przez KVM a Core przez bodaj bhyve. Po co Proxmox pod testy? ;P

@bajcik Wywal tego chinola. Jak masz możliwość pominąć hińskie códa to zobacz na Frigate/Blue Iris/Zone Minder itd :)
  • Odpowiedz
@Immortale: ja właśnie kupiłem corala do wyse5070 i nie umiem tego uruchomić. Postawiłem tam Debiana i chciałem zainstalować frigate w dokerze. Niby coral zainstalowany według dokumentacji, ale coś nie dokonca działa. Jak to masz zrobione u siebie? Masz jakieś pomoce z których korzystałeś? Linki itp;P pozdro
  • Odpowiedz
@Immortale: no właśnie ta wirtualizacja na truenas scale coś średnio mi działa - może instalacje mam skopaną, albo nie potrafię into truenas (pewnie bardziej to), ale tak samo nie da się (?) dodać do wirtualki GPU, bo o ile dobrze zrozumiałem pierwsze gpu w systemie zawsze sobie rezerwuje truenas

O proxmoxie też myślę w kontekście robienia backupów, że to dodatkowa warstwa bezpieczeństwa, chociaż z tego co czytałem taki truenas niby lepiej
  • Odpowiedz
@leckimarcin: Mogę polecić:
1) Zobacz logi. Bez logów nie ustalisz czemu nie działa
2) Z pomocy to Google mogę polecić bo koniec końców jeden kopiuje z dokumentacji kroki i ew. opisuje w jaśniejszy sposób a później inny przerabiają najpopularniejszego tutka ¯\(ツ)/¯

@sirgorn Jak miałem Scale to miałem tylko iGPU w CPU i mogłem normalnie wsadzić do VMki. Upewni się, że w ogóle Ci widzi GPU + to że możesz je przekazać
  • Odpowiedz
- interfejs webowy jakiś kurde dziwny, IE wymaga

Wymień samą płytkę rejestratora chińskiego, na coś współczesnego. Te skubańce zrobili już ładne nowoczesne firmware, które działa w każdej przeglądarce (i z telefonu) i nie wymaga IE, w dodatku działa to super płynnie, rejestruje z 16 czy 32kamer IP, obsluguje wszysthie h264 h265 h265+ a przy tym pobiera 3W i kosztuje 20$ ... znajdziesz na ali, "dvr nvr ip board 4K"
np. https://pl.aliexpress.com/item/32854729859.html

-
  • Odpowiedz
  • 0
Wymień samą płytkę rejestratora chińskiego, na coś współczesnego

@hrumque: Echhh, jak by dało się sam firmware wymienić.. Działać działa, jedna funkcja tylko skopana.

DMSS do wszystkich rejestratorów

dziwny jakiś, wymaga numeru seryjnego zamiast IP.
  • Odpowiedz