Wpis z mikrobloga

@cirilla1989: a które dziecko nie ma problemów z jedzeniem i jest od początku wszystko żerne? Moimi anty smakami przez dzieciństwo były sery żółte, białe, pomidory (sic!), oliwki, w zasadzie wszystkie warzywa, ale teraz ciężko mi wyobrazić sobie większość posiłków bez pomidorów z ogórków, cebulki, czosnku
@cirilla1989: w przedszkolu nie zauważyli? Pediatra nie zauważył? Dziecko powinno zostać zaopiniowane i skierowane do poradni psychologiczno-pedagogicznej. Im szybciej tym lepiej. W razie pytań służę pomocą
@cirilla1989: @programista15cm dzieci mają ogrom do nauczenia i każde dziecko uczy się inaczej. Jedno zaczyna od liczb, inne od liter, trzecie od trenowania równowagi, albo kontrolowania emocji, albo po prostu fizycznie rośnie.
Organizm kilkuletniego dziecka nie jest w stanie ciągnąć każdej dziedziny rozwoju równocześnie, dlatego dzieci rozwijają się skokowo i różnie między sobą.
O upośledzeniach możemy mówić kiedy jakaś dziedzina nie rozwija się wcale, albo wręcz uwstecznia.
@WielkiNos: wiem np jak bawił się z kuzynem w jego wieku, widziałam to, to za każdym razem zabierał zabawkę która on wziął i zabawa robiła się nieprzyjemna. Rozumie że np rysujemy ostatnie kółko-krzyżyk ale nie uznaje i wymusza dalsza zabawę.
@programista15cm: bedziedtny ekspert od wszystkiego sie odzewal. Naucz 4latka czytac, bo to takie latwe! 4 latek o niczym innym nie marzy, wsyraczy mu tylko dax ksiazke XD

przyzwyczajenia żywieniowe, np nie tknie warzyw i owoców, je jeden rodzaj mięsa

@cirilla1989: tym konkretnym aspeketem tak bardzo nie martwilbym sie bo dzieci maja okresy, ze potrafia jesc parwie to samo przez kilka miesiecy.