Wpis z mikrobloga

Siemanko. Mam pewien problem ze sobą i nie wiem jak go rozwiązać, może pomożecie. Otóż mam problem z tym, że często gubię portfel i nie wiem jak temu zapobiegać.
I sytuacja była w Sierpniu miała miejsce na stacji paliw, zostawiłem portfel( w środku 6 tysięcy firmowych pieniędzy), całe szczęście było to przy kasie, to dziewczyny mnie na Fejsie znalazły i dały mi znać, szybko wróciłem i go odebrałem.
II sytuacja we Wrześniu była taka, że jechałem że znajomymi na kawalerski i portfel wypadł mi gdzieś w KFC( byłem może po kilku kieliszkach), niestety ktoś znalazł i już nie oddał. Było ham 2,5 tysiąca+ wszystkie dokumenty, to już wszystko moje. Miałem wpłacić pieniądze, ale tego nie zrobiłem, aż zgubiłem.
III sytuacja była teraz w Styczniu. Poszedłem do żabki i gdzieś mi portfel wypadł. Ktoś znalazł i niestety przepadło jakieś 400 zł, ale dokumenty się wszystkie znalazły, też mnie na Fejsie znalazli.
Nie wiem czy ja mam jakiś defekt w mózgu czy co, ale nie pilnuję tego, mam kurczę z tym problem. Myślałem, aby zakupić sobie saszetę prawilnosci, ale to mi się kojarzy z sebixami i bazarem xd. Nie umiem w czymś takim chodzić. Jestem kierowcą zawodowym i niestety muszę mieć portfel. Jakie macie sposoby aby po prostu tego pilnować i nie gubić. Rady w stylu" Pilnuj po prostu" chyba się nie zdadzą. Ale wiem powinienem być bardziej uważny i mniej się spieszyć.

#kierowcy #pieniadze #psychologia
  • 38
  • Odpowiedz
@evilmalina: Najgorsze jest w tym to, że często się zdarza, że jest problem z zasięgiem. Zanim się wejdzie na aplikację czy gdzieś to może się zejść, albo w ogóle się nie uda, a np jest kolejka w sklepie. Myślę o tych ludziach???? Dlatego jestem raczej z płaceniem kartą i jednak posiadaniem dokumentów przy sobie. Telefon i aplikacje zawsze mogą zawieść.
  • Odpowiedz
@zbyszko-zbogdanca:

1. Nie nosić gotówki

2. Nie nosic dokumentów - masz mobywatela

3. Taka ilość przypadków jest niepokojąca. Jeśli gubisz więcej rzeczy to może być jakiś defekt mózgu, na razie niegroźny, ale na starość?
  • Odpowiedz
@zbyszko-zbogdanca: No nie, nie zdarza się. Klucz do płacenia kartą działa offline tylko przy udziale NFC, to terminal w sklepie musi mieć dostęp do internetu. Ja od dwóch lat nie noszę portfela.
  • Odpowiedz
@graf_zero: No właśnie mnie to niepokoi, moję nierozgarnięcie, to że nie przywiązuję do tego wagi, nie pilnuję tego. Chyba jednak płacenie telefonem i aplikacja będą dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Spróbuję jak to będzie;) Dzięki
  • Odpowiedz