Wpis z mikrobloga

@GlenGlen12: Nie chce mi się wierzyć że ktoś taki taras mógłby projektować bez przewidzenia jakiegoś rodzaju orynnowania. Wydaje mi się nawet, że te dwie rury na ścianie to jest właśnie jakiś system odprowadzania wody a zimą jak pewnie się możesz domyślać przesrane xD bo musisz znaleźć miejsce gdzie trzymać te wszystkie meble jeśli nie mogą przetrwać zimy a w garażu mieści się tylko samochód. Piwnicy nie ma bo nie ma po
  • Odpowiedz
Jak wygląda kwestia odprowadzania wody?


@GlenGlen12: masz na zdjęciu dwie wielkie rury spustowe na samym środku budynku, pewnie po przeciwnej stronie są też dwie i to taras nie balkon
  • Odpowiedz
@GlenGlen12: Dach jest pod lekkim skosem, pewno pokryty papą, potem możliwe, że jakaś przerwa i podłoga tego tarasu. Ogólnie projekt pewno taki, a wykonanie zależy już od ekipy budowlanej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie chce mi się wierzyć że ktoś taki taras mógłby projektować bez przewidzenia jakiegoś rodzaju orynnowania.


@Pandillero: Projektowanie to jedno a realizacja to drugie. Osobiście znam sytuacje jak znajomemu deweloper "zapomniał" zrobić odpływu z tarasu. Nie wiem czy celowo czy zapomniał rzeczywiście. Inne terasy miały lratkę i tylko dlatego gość zaczął drążyć temat przed odbiorem. Gdyby nie zwrócił na to uwagi u sąsiadów to pewnie odebrałby bez z założeniem, że przecież
  • Odpowiedz
  • 0
@GlenGlen12 to jest dach odwrócony albo tzw. zielony dach. Robi się izolacje z membrany epdm ze skosami, wode odprowadza system do rur spustowych które już są poza obrysem dachu. Zwykle sie zasypuje kamieniem i na to można położyć wykończenie jak na taras.

Wadą tych dachów jest to, że jak zrobi się nieszczelność to woda wleci do środka a szybka naprawa będzie wymagała sporych nakładów.
  • Odpowiedz