Wpis z mikrobloga

Mirkasy, z waszego doświadczenia, czy warto dopłacać do projektanta wnętrz? Dostałem wiele ofert i rozstrzał cenowy jest ogromny od 90zł do 250zł za m2. Właściwie wszystkie oferty na papierze zawierają to samo. Czym się kierować? Portfolio teoretycznie cos mówi, ale to są aranżacje jakie ktoś inny sobie zażyczył więc nie muszą mi się podobać XD Mam wrażenie, że o efekcie końcowym i tak zadecyduje mój budżet na wykończenie a nie projekt. Skoro mam jakiś upatrzony styl mniej więcej to czy duża różnica będzie u tego projektanta za 90 od tego za 250?
Dodatkowo wybór stoi zazwyczaj pomiędzy jakąś pojedynczą osobą z instagramem i stroną wizytówka vs całe "biuro projektowe" (zazwyczaj droższe).
#remontujzwykopem #projektowaniewnetrz #mieszkaniedeweloperskie
  • 18
  • Odpowiedz
@Rasteris: Nie mam wyczucia i mniej więcej wiem jaki styl (pokaze inspiracje). Dodatkowo chcę zaoszczędzić czasu na dogadywaniu się z ekipami bo będę miał gotową dokumentację i wymagania od projektanta. To samo z zakupami będę wiedział ile czego kupić. Plus oczekuje pro tipów od takiego projektanta co warto kupić i gdzie.
  • Odpowiedz
@victordeleco2: nie ma sensu brac projektanta innego niz w salonie w ktorym chcesz kupic materialy. Wizualizacje to teraz taki sam photoshop jak kilka lat temu w branży modowej i kosmetycznej.

to są aranżacje jakie ktoś inny sobie zażyczył więc nie muszą mi się podobać


@victordeleco2: też tak myslałem i pozniej zauwazylem jak bardzo sie mylilem. Jesli w portfolio nie ma kilku projektow ktore ci sie podobaja to na pewno uciekaj
  • Odpowiedz
@victordeleco2: my braliśmy projektanta i zrobiłbym to jeszcze raz. Wszystkie jakies płytki, rozmieszczenia punktów swietlnych itp mam ogarnięte nie musiałem nawet 5 minut na to poświecać. Wykonawca ma wszystko na projekcie i dodatkowo mamy nadzór więc wszystkie pytania odsyłam do projektatnki. Jakbym chciał to bym nie musiał prawdopdobonie nic z wykonawcą rozmawiać ale czasem wole trzymać rękę na pulsie i coś ciut zmienić. Daliśmy 10k za projekt i następny hajs za
  • Odpowiedz
dokładnie, jak ktoś nie ma pojęcia to zachwyca się tymi projektami, a inni widzą że to niepraktyczna szopka


@Wychwalany: wciąż mam wrażenie, że ja zaprojektuje sobie sam jeszcze bardziej niepraktycznie...
  • Odpowiedz
@victordeleco2: Jeśli masz dobrego projektanta, który nie narzuca wizji, a implementuje Twoje inspiracje na plan funkcjonalny to oczywiście, że warto. Ja przy swoim pierwszym mieszkaniu nie korzystałem i musiałem poświęcić mnóstwo czasu oraz nerwów na research - aranżacje i wyszukiwanie produktów. Nie było to warte tych kilku zaoszczędzonych tysięcy, mimo że finalnie wyszło wszystko dobrze.

Architekt wnętrz musi być jednak taki, który oprócz wizualizacji, przygotuje Ci zestawienie produktów, kosztorys oraz przede
  • Odpowiedz
@victordeleco2 jeśli jesteś pewny że potrzebujesz architekta to:
- tylko stacjonarnie, a nie online
- tylko z masą wzorników przeróżnych materiałów lub z wiedzą w których sklepach, salonach możecie spotkac się i dobrać razem materiały
- tylko takiego który ma w portfolio projekty które Ci się podobaja
  • Odpowiedz
@victordeleco2: Poza tym, że z praktyczną częścią czyli układ mebli, punktów świetlnych, kontaktów itp. bym sobie poradził jakbym przysiadł, bo tam są potrzebne takie techniczne umiejętności, tak jeśli chodzi o część artystyczną, abstrakcyjną dobór kolorystki blatów, mebli, płytek, podłóg, listew mebli, na kolorach firanek, czy jakichś udziwnieniach na ścianach kończąc już nie. Bo mi się osobne elementy podobają, a wszystko na raz to byłaby jedna wielka sraczka.
Druga sprawa taka projekktantka
  • Odpowiedz
@victordeleco2: jestem właśnie w trakcie projektowania i 3 miesiące temu miałem ten sam dylemat co Ty. 3 biura i rozstrzał od 80 do 220 zł za m2. Zdecydowałem się wybrać tego z którym mi się najswobodniej rozmawia. Artyści za 220 zł mogli się poszczycić świetnymi realizacjami ale po rozmowie z nimi czułem że to będzie ich mieszkanie a nie moje.
Na tą chwilę jestem bardzo zadowolony z usług projektantki. Wprowadziła do
  • Odpowiedz
@victordeleco2 nie wiem co tam inni piszą ale ogólnie to warto brać projektanta. Jak tyle lat robię po ludziach i jak wchodzę to widzę gołym okiem że tutaj rękę przykładał projektant
  • Odpowiedz