Wpis z mikrobloga

@ToJestNiepojete support może zostać. Chodzi o to, że jak wymienisz kasetę i łańcuch, to przez to, że przód jest już zużyty, szybciej Ci zjedzie łańcuch i w następstwie kasetę. Możesz mieć też problem z poprawnym przerzuceniem.
Jakieś tam narzędzia trzeba. Smar też się przyda.
A czy w domu ogarniesz to już zależy od Ciebie :). W necie znajdziesz od groma info co i jak.
Nie zapomnij tylko nowego łańcucha wyczyścić z tego
  • Odpowiedz
@Enduyogi: Łańcuch i kasetę to ja już kilkukrotnie wymieniałem i ogólnie problemu z przerzucaniem biegów nie miałem, choć zdarzyło się w tamtym sezonie, że łańcuch spadł, ale to pewnie wystarczy poprawić w przerzutce, jak dotychczas. Tak patrzę na nowe blaty, to zęby nie są takie szerokie jak na małym blacie, a ja właśnie na tej podstawie stwierdziłem, że trzeba by wymienić duży. Chociaż no widać, że już są trochę zakręcone. Może
  • Odpowiedz
Jak korbę to i suport trzeba zmienić?


@ToJestNiepojete: suport wymieniasz pod korbę więc jeżeli wymienisz na taką samą/w tej samej technologi to nie musisz wymieniać suportu. Co do narzędzi: potrzebujesz aż dwa inbusy albo jeden inbus i dedykowany klucz Shimano za grosze.
A korbę wymieniaj na jakaś spoko ultegre, chociaż tyle od życia będziesz miał ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@ToJestNiepojete z przerzucaniem zależy jak bardzo były zużyte komponenty co wymieniasz vs te co zostawiasz.
Smar może być taki sam.
Kup se taką miarkę do łańcucha żeby mieć na przyszłość. Zawsze to taniej łańcuch tylko wymienić jak się zużyje.
Ja jak już wymieniam to się staram wymieniać przód i tył razem z powodów, o których wspomniałem. A pomiędzy tym łańcuch jak się już wystarczająco “naciągnie”.
  • Odpowiedz
@Enduyogi: Ja to i tak zmieniam kasetę z łańcuchem aż się wyjeździ. Ostatnia zmiana 2 lata temu. A co do korby to widzę, że sorę przestali produkować i części nie ma. Mogę co najwyżej całą korbę wymienić, jeszcze jest kilka sztuk...
  • Odpowiedz