Wpis z mikrobloga

#famemma #budda
1. Czy wiecie, że pytanie do x5m było znane wielu ludziom dużo wcześniej? Trzeba mieć nierówno pod sufitem aby uważać, że ten chłop co wygrał ze swoim dłogowatym wierszykiem napisał go w 15 minut pod presją czasu.

Prawda jest taka, że w momencie gdy budda ogłosił na swoim świątecznym live stronę x5m.pl (kilka godzin przed godziną 19:30) wystarczyło na swoim komputerze zmienić zegarek na godzinę 19:30 lub późniejszą, żeby ujrzeć formularz oraz pytanie i na spokojnie rozkminić sobie co tam odpowiedzieć.

Skąd to wiem? Strona została napisana przy użyciu javascriptowego frameworka Angular I te cymbały zahardkodowały pytanie na stronie bez żadnego zabezpieczenia przed bardziej kumatymi uczestnikami loterii. Wystarczyło, aby pytanie było zwracane przez serwer dopiero od godziny 19:30 aby było uczciwe ale najprawdopodobniej z powodu niekompetencji/oszczędności tego nie zrobiono.

Wychodzi więc na to, że nie tylko duża część uczestników nie mogła wziąć udziału w loterii ze względu na problemy techniczne z ich serwerami ale również sporą część osób miała ogromną przewagę a spowodowane to było ich amatorszczyzną. Jako dowód załączam z tym postem screena z ich kodu na stronie x5m.pl, w którym zafixowana była godzina 18:30(CET), (czyli 19:30 naszego czasu), od której to widoczne było pytanie.

I nie jest to tak, jak mówi budda, że oooo "ludzie się srają a my przecież dajemy za darmo". Nie dajcie za darmo. Ludzie spędzili po kilka godziny oglądając ten jego live żeby odpowiedzieć w końcu na to pytanie. Niestety, z góry byli skazani na porażkę :(. Warto wspomnieć, że konkurs obowiązuje regulamin dostępny na ich stronie. Jak najbardziej uczestnictwo w tym konkursie można reklamować. Budda wg mnie nic nie robi za darmo (nie, żeby było to coś złego). Po prostu robili reklamę dla 7aut.pl.

2. Uważam, że budda nie do końca fajnie zachowuje się z tą loterią (7 aut). Sam wziąłem w niej udział, ale nie miałem pojęcia, że przedmiot nagrody (samochody do wygrania) będą wożone i katowane przez niego po całym świecie. Kto tak robi??? Niby chwali się jak kupuje nówki z salonu które będą do wygrania a później 2 miesiące wozi je po świecie na swoje "hardkorowe" akcje/nagrywki. Mi się to nie podoba. W regulaminie konkursu wartość nagród równa się cenom które zapłacił za nie w salonie + tuning. Powinni uwzględnić utratę wartości wskutek użytkowania (i to jakiego...) i dopłacać to dodatkowo do nagród.

3. Z tego co pamiętam, w poprzednich loteriach budda również wspominał, że to będzie jego "ostatnia akcja" po czy wraca z akcją 7 aut.pl. Akcję 7aut.pl również reklamuje jako "ostatnia akcja, więcej już nie będzie. Nawet materiały graficzne powiązane z akcją na to wskazują. Nie różni się specjalnie od mirka handlarza sprzedającego szroty i nagabującego klienta tym, że to już ostatnia sztuka. Daję mu rok-dwa i wróci z jakąś nową akcją. Być może buddzie trzeba by przyklepać Kamil "ostatnia loteria" la budda? :)

4. Strasznie nie lubię takiego farmazonienia jakie on uskutecznia. Tytułowanie filmów w stylu "kupiłem 7 aut i je wam rozdam...". Czy on rozdaje te samochody? Przecież to jest płatna loteria i auta te będą/są rozlosowywane... Dla mnie wprowadzanie widza w błąd, żałosny click-bait.

5. Nie podoba mi się również promowanie kanału na domach dziecka. Gdyby rzeczywiście chodziło tylko o pomoc to by po prostu przekazał te pieniądze bez całych tych "tajemniczych" akcji o których mówi cała Polska. W moich oczach chodzi głównie o promowanie kanału a fakt pomocy dzieciom to efekt uboczny ale to moja prywatna opinia.

To by było na tyle, miejmy nadzieję że wygram u niego jakiegoś szrota i będę mógł przekazać mu swoje zdanie w powyższym osobiście xD. #patostreamy
hrmpf - #famemma #budda
1. Czy wiecie, że pytanie do x5m było znane wielu ludziom duż...

źródło: budda

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
Trzeba mieć nierówno pod sufitem aby uważać, że ten chłop co wygrał ze swoim dłogowatym wierszykiem napisał go w 15 minut pod presją czasu.


@hrmpf: wysrał bym taki wierszyk w 15 sekund wyrwany siłą ze snu.

Rozumiem, że odkryłeś ten myk na kilka godzin przed ujawnieniem pytania a nie miesiąc później, prawda?
  • Odpowiedz
@rabarbarbar1: No sorry ale skoro akcja jest reklamowana tym, że to są nowe auta to powinny być nowe a nie używane. Tutaj nawet nie chodzi o tą konkretną loterie. Jak się za coś płaci znając zobowiązania drugiej strony, to powinna je dotrzymać, nie uważasz? Są przypadki gdzie ludzie się sądzą, bo dostali używane produkty w sklepie który sprzedawał jako "nowe", ba ludzie się kłócą gdy dostaną nie ten sos do kebsa
  • Odpowiedz
@hrmpf: nic dziwnego, przecież to koleś Baxtona i niby całe swoje imperium zbudował od zera jo? #!$%@? prawda, wałek goni wałek i tak się bogacą takie buddy i inne #!$%@?. Uczciwa praca nikt się nie dorobi milionów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@rabarbarbar1: Owszem, w regulaminie nie jest napisane, że rozlosowywane są nowe auta. Ich regulaminowa wartość wskazuje jednak na to, że mowa o nowych autach - wynosi dokładnie tyle samo, ile budda mówił na filmach, że za nie zapłacił. Gdybyś poszedł do salonu i poprosił o nowe rs6 a dostał katowane przez 2 miesiące to pewnie nie byłbyś specjalnie zadowolony :)
  • Odpowiedz
@hrmpf: myślę, że jakbyś dostał te dwumiesięczne rs6 to jeszcze po wszystkim byś połknął XD osoba z przeciętnym IQ oglądając jego filmy promujące zrozumie, że auto przez 2 miesiące promocji było używane, ale nie wymagajmy od ludzi za dużo
  • Odpowiedz