Wpis z mikrobloga

#laptopy Witam macie czasami tak ze swoimi laptopami że z dnia na dzień potrafi strasznie wolno chodzić, zacina się na pulpicie przy zaznaczeniu, FB odpala się z kilka dobrych sekund tak samo YT i ekran chodzi jakby miał z 30hz, zazwyczaj wtedy robie skanowanie programem dr Webb i problem się naprawia, ale od dłuższego czasu się nie naprawia. Gdy próbuje coś zrobić na YT podczas włączonej gry w tle to już jest w ogóle katorga jakbym miał komputer z 2005 roku, a kilka miesięcy temu nie było o czymś takim nawet mowy. Czego to jest wina? Da się to naprawić bez formatu? Czy nawet format może nie pomóc w tym przypadku? #komputery #informatyka #windows10 #windows
  • 11
@BlackROde no czytałem właśnie o tym i wyłączyłem z ogromną nadzieją ale nie zauważyłem różnicy, mój problem można porównać do tego że klikam np w start i on się otwiera ale w takich 40hz i powoli strasznie, tak samo jak włączam i wyłączam przeglądarkę, zostaje taka łuna za nią, ale nie jest to wina monitora bo tam mam wszystko ustawione na wysokie częstotliwości
Witam macie czasami tak ze swoimi laptopami że z dnia na dzień potrafi strasznie wolno chodzić, zacina się na pulpicie przy zaznaczeniu, FB odpala się z kilka dobrych sekund tak samo YT i ekran chodzi jakby miał z 30hz


@PawelMPL: Z żadnym komputerem tak nie miałem, no chyba że dany egzemplarz zawsze działał słabo. Może ci się przegrzewa.
@PawelMPL Podstawka chłodząca nie ma znaczenia jak coś się stało z chłodzeniem, ogarnij sobie hwmonitor, coretemp czy jakiś inny program do sprawdzania temperatur procesora. Daj nam znać ile jest na pulpicie, ile jak włączasz przeglądarkę, ile jak leci coś na YT.

Pobierz prime95 i puść jak najbardziej zażynający procesor test (przeczytaj w internecie jak to zrobić).

Generalnie chłodzenie mogło się popsuć tak że podkładka chłodząca nic ci nie pomoże, ba, podkładki chłodzące
@XkemotX na pulpicie oscyluje w okolicach 45 stopni po włączeniu przeglądarki nic się nie zmienia, jak włączę YouTube podnosi się i utrzymuje w okolicach 50 stopni na początku tylko skoczyło do 66 a przy teście z prime 95 skoczyło do 92 ale potem utrzymywało się 78 do 84
@PawelMPL Czyli nie kwestia temperatur, wygląda w porządku. Zastanawia mnie czemu używasz programu Dr Webb, miałeś problemy z wirusami że ściągnąłeś jakiegoś antywira? Od Windowsa 10 takie programy są generalnie mało potrzebne bo Defender wystarczy tak długo jak nie klikasz w linki od samotnych mamusiek z premedytacją.

Jeżeli obawiasz się że miałeś/masz zainfekowany komputer to może masz rację i załatwiłeś sobie koparkę kryptowalut która kopie nieistniejące coiny w tle, dlatego twój laptop
@XkemotX historia z moim skanowaniem lapka zaczęła się gdy miałem jeszcze komputer, a powód był tego taki że mój dostawca Internetu powiedział mi że mam zainfekowany komputer i dlatego internet wolno mi działa i on nie może wysyłać mi pakietów czy coś w tym stylu już nie pamiętam.
Polecił on właśnie dr webba i jeszcze jakieś tam inne antywirusy więc przeskanowałem wtedy kompa, wirusów chyba nie znalazło a internet się nie poprawił,
@PawelMPL: Nie ma sprawy. Jeżeli ufasz temu programowi i wydaje Ci się że robi robotę to go zatrzymaj, nikt nie ma prawa zmieniać twoich obyczajów i tego jak ci się dobrze pracuje na urządzeniu - ale zalecałbym format lub właśnie sprawdzenie na twój komputer pod względem fizycznym, tj. czy dysk albo RAM nie umierają/umarły, skoro wiemy że to nie kwestia temperatur.
Co mogę dodać, jeżeli masz system na dysku SSD (powinieneś,