Wpis z mikrobloga

Mam dach kryty papą (domek ma ok 30-35m2) i mam pytanie, ile może kosztować pokrycie go blachą? Głównie chodzi mi o robocizne. Dach jest klasyczny /\
Nie mam pojęcia co do cen, ale robota + materiał w 10k się zmieści? bo nie wiem czy sens wkładać tam cokolwiek $ czy czekać aż się rozsypie chałupa (dom ma juz z 60-70 lat i jest średni, bardziej traktuje go jako magazyn)
#pytanie #pytaniedoeksperta #remontujzwykopem #remont #dach
  • 7
  • Odpowiedz
@artem17 rozważałeś wymianę papy na gonty? Obicie dachu tej wielkości budynku to max 2 dni roboty i zrobi to spokojnie jedna osoba. Robiłem nimi na domkach letniskowych, mam też pokryty nimi cały dach warsztatu. Z papą zawsze coś się działo, z gontami 6 rok suchutko, a podłoże to zwykłe deski. A i wygląda ładnie, i cichsze niż blacha.
  • Odpowiedz
  • 0
gont


@Misiopysioo: Też ciekawy pomysł, ile za m2 wyszło? jaki koszt łaczny wyszeł za materiały i robociazne sam robiłeś czy ktoś i za ile?
Czym się mocuje taki gont żeby nie podciekało przy deszczach?
  • Odpowiedz
@artem17 na warsztacie mam po prostu gont bez niczego, wtedy masz praktycznie tylko koszt gontu (ok. 45 zł/m2 taki już w miarę niezły, omijaj takie za 25 zł z castoramy- rwą się w rękach), papiaków i ewentualnie blacharki na obrzeżach. Za każdym razem kładłem sam, dobrze jest się wyposażyć w pas dekarski i nakolanniki. Bardzo sprawnie to idzie. Przybijasz, a z czasem wulkanizują się i sklejają ze sobą.
  • Odpowiedz