Wpis z mikrobloga

Mam dla was prawdziwą gratkę i ucztę umysłową ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Weryfikacja tez #trader21 po latach.

Otóż kiedyś obejrzałem wywiad z prognozami tradera21 na lata 2024-2025. I postanowiłem sprawdzić jego wiarygogność :)

Mówię o tym wywiadzie (nadal wisi, to każdy może go obejrzeć): https://www.youtube.com/watch?v=gUlsTmGgpcU

1) obecnie jest wysoka inflacja historycznie, ale niska względem tego, co się będzie działo w ciągu 2-3 lat: nieprawda, inflacja spada
2) nie wiadomo ile będzie kosztował chleb, czy będzie po 20 zł? - nie wie, ale idziemy w tym kierunku - XD
3) gospodarczo polecimy w dół - nieprawda
4) dodruk będzie dalej z nami- nieprawda, banki się uspokoiły z dodrukiem
5) jeśli wprowadzą pieniądz cyfrowy, to inflacja przyspieszy - nie wprowadzili, ale jeszcze mają czas :)
6) będzie gwarantowany dochód bezwarunkowy z ograniczonym czasem użycia - wprowadzony po to, żeby ludzie nie wyszli na ulice - nie ma na to widoków
7) globaliści przyspieszą cyrkulację pieniądza - a no nie
8) wymarłe polskie miasteczka - powrót do lat 90-tych - szału nie ma, ale dramatu też nie
9) będziemy mieli do czynienia z trendem przenoszenia się do mniejszych miast, bo ludzie mogą pracować zdalnie - dużo osób tak mówiło, ale nic takiego się nie wydarzyło
10) jesteśmy co najmniej kilka lat od bankructwa - no to czekamy na bankructwo
11) zaczęliśmy taki typowy dodruk, który zawsze kończy się zniszczeniem waluty - na razie waluty się trzymają, jest tak jak było przed covidem
12) jeśli nie będzie wielkiego kryzysu, to RPP będzie sukcesywnie podnosić stopy procentowe - coś tam podnieśli, ale już spadają
13) stopy nie będą podążać za inflacją (w sensie być na tym samym poziomie) , chyba że będziemy mieli kryzys walutowy, bo duzi gracze będą chcieli zaatakować złotego - to się sprawdziło w tym sensie, że stopy nie doskoczyły do inflacja, ale inflacja i tak spadła
14) skokowe osłabienie złotówki, NBP będzie wyprzedawał walutę (dolary) by temu przeciwdziałać, wtedy dolar po 5 złotych - tu popłynął
15) nie wróci moda na oszczędzanie pieniędzy w bankach, dużo większy sens trzymanie oszczędności w złocie i w innych metalach - pytanie kto tak robi? zwykli ludzie raczej nie pobiegli po złoto

Szkoda czasu na tego farmazona...

#finanse #inwestycje #ekonomia #trader21 #zaorski #pieniadze #praca #polska #przyszlosc #trading #cezarygraf
  • 8
  • Odpowiedz
@Conner no kto by się spodziewał że guru się myli. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dlatego szkoda czasu na słuchanie takich farmazoniarzy i kupowanie u nich szkoleń. Grunt to mieć swoją strategię i się jej trzymać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Chandox: To nie jest dla mnie objawienie. Wiedziałem, że farmazoni już wtedy, ale chciałem uczciwie zweryfikować jego prognozy gdy czas nadejdzie. Typowy sprzedawca strachu, który monetyzuje ludzkie troski. Teraz się wział za medycynę i wychowanie dzieci...
  • Odpowiedz
@Conner: odpaliłem sobie ten filmik i pierwsze zdanie:

Gdy rośnie inflacja, to aktywem który najszybciej rośnie są surowce


xDDD
I ten gość robi miliony na książkach i kursach...
  • Odpowiedz
będziemy mieli do czynienia z trendem przenoszenia się do mniejszych miast, bo ludzie mogą pracować zdalnie


@Conner: niektóre rzeczy to raczej dekady a nie rok. Sorry większość z tego co wypunktowałeś może się wciąż rozegrać, ale to raczej sprawa dekady-dwóch a nie roku - 2 lat.

Nie wyobrażam sobie jak masowo ludzie mogą w rok:
- podjąć decyzję o przeprowadzce
- sprzedać swoje mieszkanie w mieście
- kupić nowy dom z
  • Odpowiedz
@Conner: ten człowiek jak ma polemike live to wypada cieniutko merytorycznie. Cwaniakuje na ustawionych wywiadach gdzie przygotowalsobie odpowiedzi na pytania i to do tego w ramach analizy wstecznej zawsze skutecznej.
  • Odpowiedz
Mam dla was prawdziwą gratkę i ucztę umysłową ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Otóż kiedyś obejrzałem wywiad z prognozami tradera21 na lata 2024-2025


Twoja "uczta umysłowa" jest równie z dupy, jak te wróżby.

Skoro prognoza jest na lata 2024-2025, to weryfikujesz ją pod koniec 2025, a nie po pierwszych dwóch tygodniach 2024.
  • Odpowiedz