Wpis z mikrobloga

Siemka Mirki, mam pytanie co do zarobków

Mam 24 lata, od mniej więcej 3.5 roku pracuje w IT. Przez pierwsze trzy lata pracowałem w szerokopojętym supporcie - Poprzez kontakt z klientem po pracy na wielkiej bazie danych z SQLem, głównie wyszukiwanie danych i robienie jakichś zestawień z porównywaniem czy dane prezentowane w systemie zgadzają się z tym, co mamy w bazie.

Od pół roku pracuje jako Network Support głównie pracując z klientami zza granicy w języku angielskim, powoli przygotowuje się do #ccna ale nie są mi obce zagadanienia routingu switchingu itd, znam je w podstawowym zakresie i jestem w stanie postawić MCLAGa, czy przygotować jakąś topologie pracując na switchach L3, OSPF, BGP etc nie są mi obce.

Mam średnie wykształcenie, na jakie zarobki można liczyć na takim network supporcie? Aktualnie zarabiam 5500 brutto, tzn 4300 na ręke pracując głównie zdalnie, ale przyjeżdzam raz po raz do biura(nie jest to wymagane) i zastanawiam się jakie mniej więcej zarobki są na podobnym stanowisku co do mojego. Chce rozwijać się w kierunku Network Engineera bo troche mnie jarają sieci i chce pozdawać z czasem certyfikaty od Cisco.

#praca #it #networking #informatyka #pracbaza
  • 3
@AaBbCcDdEeFf: jako junior to 5500 możliwe, mid może już do 15000* zgarnąć. Pewnie coś więcej by się przydało w CV, usługi domenowe, chmura, wirtualizacja.

*dane na podstawie tylko mojej firmy.