Wpis z mikrobloga

Dobra to chyba już ostatnia raz pytam czy wszystko ok? Poprzednie zestawy się zmieniały, a to okazało się, że płyta nie ma ARGB. a to dysk/pamięć wzięta na wyrost, a i tak spowolni bo płyta/cpu ogranicza.
Do tego wszystkiego dokupię jeszcze z innego źródła rozdzielacz ARGB i wentylatory Arctic P12 PWM PST Black ARGB 120mm 0dB
#pcmasterrace #komputery #pc #informatyka
Vadzior - Dobra to chyba już ostatnia raz pytam czy wszystko ok? Poprzednie zestawy s...

źródło: 44444

Pobierz
  • 28
@Vadzior: W cenie Lexara 2TB weź Kingstona KC3000 1TB. Po co Ci do internetu 2TB? Dodatku mocno budżetowy dysk (najniższa półka) bez DRAM. To proszenie się o kłopoty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam już kilka dysków SSD, nvme i żaden nie padł, ale też nie kupuje chłamu ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Poniżej opinia o modelu NM620.
prawilnik - @Vadzior: W cenie Lexara 2TB weź Kingstona KC3000 1TB. Po co Ci do intern...

źródło: aaa

Pobierz
@prawilnik: Hmm. 2tb się przyda na dane, mam jakieś zdjęcia, video, muzykę. Obecnie mam dysk 1tb i jest zawalony w 80%, a mocno i tak go ograniczałem ostatnio.
O dym DRAM nic jeszcze się nie doczytałem. Możesz rozwinąć? Zależy mi na jak najdłuższej bezawaryjnej pracy, no na lata. A komputer i tak i tak będzie mimo to mocno eksploatowany, w sensie może nie jakieś duże obciążenie ale sporo roboczogodzin będzie na
@HuGho: Może i lepiej tylko czy jest sens. Wszystkie modularne są strasznie mocne, a te 500w moje to i tak chyba z ogromnym zapasem. Ale chętnie poznam propozycję z xkomu w rozsądnych pieniądzach i z certyfikatem.
@Vadzior: DRAM to jest pamięć podręczna cache. W przypadku dysków bez DRAM, dysk używa powierzchni dysku jako cache i spowalnia po zajęciu określonej miejsca, zazwyczaj przy 80% widać już znaczne spowolnienie.
@prawilnik: Czyli ten KC3000 ma już ten SRAM i będzie pewniejszym wyborem?
Tylko kurde 7 stówek w wersji 2tb. A 1tb 400zł. Muszę to przemyśleć.
No i KC3000 jest na PCIe NVMe 4.0 x4. I tak to spowolni bo płyta i cpu ogranicza do PCIe NVMe 3.0 x4. No ale płacę za technologię wyżej której nie wykorzystam.
@ReeceWithouterpoon No mielić to nie miele. ale Lexar od początku brzmiał dla mnie obco
@gomjeden: płyta ma jedno wejście ARGB i pod nie podłączone zostanie chłodzenie cpu, tzn ARGB od chłodzenia. Jak się podłącza resztę np. 2 wentylatory? Kompletnie nie wiem więc sorry jak walnąłem jakąś głupotę.
2tb się przyda na dane, mam jakieś zdjęcia, video, muzykę.


@Vadzior: To lepiej kupić porządny 1TB NVME + 1TB HDD moim zdaniem. No i jak ramy, to może lepiej poszukać jakiś 3600mhz, do 400 zł idzie dorwać.
@gomjeden: No i elegancko, kolejnej rzeczy się dowiedziałem. Jeszcze wczoraj miałem w koszyku rzeczy z ARGB, a płytę bez tego xD Dobrze zapytać kogoś mądrzejszego.
@Vadzior: co do hdd to warto mieć ale jako backup na który zrzucasz co jakiś czas rzeczy i potem odłączasz bo to będzie najgłośniejsza rzecz w tym kompie jak odpowiednio ustawisz wiatraki.
Ja autentycznie tak robię bo mnie dźwięk dysku irytuje bo wentyli kręcących się 500rpm nie słychać wcale.
@ReeceWithouterpoon: Ja mam swoje kopie danych na starych hdd i innych przenośnych dyskach. Ale tak 2tb to by było dla mnie optymalnie żeby sobie mieć to pod ręką. Ale spoko. Pomyślę jeszcze czy brać 2tb za 7 stów czy wziąć 1tb i potem najwyżej dołożyć coś. Zawsze mogę dołozyć ssd 2,5"
Płyta z koszyka ma też dwa sloty M.2:
M.2 SATA - 1 szt.
M.2 PCIe NVMe 3.0 x4 - 1