Wpis z mikrobloga

@Horvath: Najlepiej sobie od divinity original sin 2 zacząć jak nie jesteś pewny systemu walki bo systemy walki są mocno zbliżone do siebie chociaż i tak działają na innych zasadach. Ewentualnie możesz zakupić baltura 3 i do dwóch godzin zwrócić.
  • Odpowiedz
Jaki próg wejścia ma Baldurs Gate 3? Może coś innego na początek? Nigdy nie grałem w żadne D&D/cRPG


@Horvath: z ostatnich lat to najlepszy prog wejscia ma chyba jednak BG3, divinity, pathfinder, pilars of eternity itp mam wrazenie ze troche wiecej zamieszania wprowadzaja probojac ci pokazywac i wyjasniac wszystkie cyfereki, statystyki itp no i budzet, w bg3 widac piniondz na scenki itp a nie sciany tekstu co tez pewnie umili wdrazanie
  • Odpowiedz
@Horvath prog wejścia? Zarejestruj się i bzikaj! Walka jest turowa i masz całą wieczność zastanowić się nad kolejnymi ruchami. Historia nie jest powiązana (oprócz pojedynczych nawiązań ale to raczej ciekawostki) z żadną poprzednią częścią. Albo Ci siądzie albo nie. Nie zaczynaj od original sin 2 bo ja się od tego odbiłem z powodu ściany tekstu w ramach narracji. A w bg3 masz scenki z aktorami głosowymi I go ogólnie fabuła jest podana
  • Odpowiedz
@Horvath: niski. o wiele łątwiej się w bg3 wkręcisz niż starsze typu ice wind albo bg2. tam nie ma trzymania za rękę, nie ma ułątwiaczy do celowania czarów etc.

tu sobie możesz skonfigurowac poziom trudności jak chcesz a mechaniki sa objaśnione. tak samo odpoczynek, odnawianie czarów jest dużo łatwiejsze.

bg3 jest chyba najlepsza opcja na rynku aby zacząć zabawę z DnD

obejrzałbym jak się gra ściąga filmik na yt wprowadzający do
  • Odpowiedz
@Horvath: Różowa nie gra ( w sumie to nie grała xD) w gierki, no ew. simsy, chyba, że ją namówiłem, ale to wtedy raczej minecraft czy coś podobnego. Kupiłem jej żebyśmy sobie w coopie pograli, teraz ma ponad 500h, (ja mam 300 cos), kupiła sobie lapka specjalnie do tej gry i nadal się jej nie znudziło xD Początek będzie średni jak nie znasz mechanik ale nie ma się co zniechęcać. Jak
  • Odpowiedz
@Horvath ja kupiłem na ps5 w preorderze. Kiedyś próbowałem grać w bg1 i 2 w enchanced edition i jakoś tak się odbiłem na kompie. Po zakupie trójki wsiąknąłem na jakieś 2-3 tygodnie i przeszedłem całą. Niedługo przymierzam się do drugiego przejścia jako złol. Ogólnie grę mogę z czystym sumieniem polecić, ale raczej jak masz sporo czasu. Gra jest przeogromna, czasami trzeba wczytać albo gdzieś się cofnąć, ale gra jest w moim mniemaniu
  • Odpowiedz