Wpis z mikrobloga

Posiadam takiego pieca kupionego w 2019 roku i zastanawiam się co mógłbym zrobić aby go troche ulepszyć aby w 2024 roku jeszcze dawał rade, obecnie do gierek to głównie League of Legends daje rade, bo w przypadku nowego csa jest to spadek do 80-100fps z około 300 fps w csgo kiedy go kupowałem, czy jakiś mirek mógłby mi doradzić co jeszcze z tym złomem można zrobić w miarę sensownych pieniądzach? Czy tylko wymiana na coś współczesnego ma sens?

#komputery #xkom #pytanie #gaming #cs2 #leagueoflegends #pcmasterrace
magiol - Posiadam takiego pieca kupionego w 2019 roku i zastanawiam się co mógłbym zr...

źródło: temp_file2841641917693617455

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@Razi91:

Po co się wypowiadasz z takimi śmiesznymi radami? Typ ma 2600 i rx570 a ty mu doradasz jako największą potrzebę włożyć 32GB RAM?

@magiol

AMD B450 – to starsze, podstawowe modele, które sprawdzą się przy budowie tańszych zestawów do domu lub gier. Płyty obsługują procesory Ryzen z serii 1000, 2000, 3000 i 5000


Przeklejem z google. Kupujesz używkę z którejś z tych serii i będzie ok, kwestia tego ile chcesz
  • Odpowiedz
@magiol:

Jeśli jesteś gotowy wymienić procesor to z BIOS też powinneś sobie poradzić, nie ograniczaj się tym. A z BIOS to nie mam pojęcia jaki na płycie masz, po prostu przed zmianą wgraj najnowszy i tyle.

Update BIOS spokojnie zrobisz na podstawie poradników z neta itd. Po prostu trzeba to robić na spokojnie, np. żeby nagle nie odciąć prądu akurat w tym momencie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Murasame tak, 16 GB to na dzisiejsze standardy też bardzo mało, upgrade ramu jest stosunkowo tani, a nigdy go za wiele. Miałem starszego kompa z intelem 4 generacji, słabszy od tego cpu i dawał radę w większości gier. Gpu faktycznie dość stare, się to też większy wydatek.
  • Odpowiedz
@magiol: zobacz sobie porównanie wydajności peocesorow pod am4, zobacz jakie sa różnice procentowe między nimi i jak stoją cenowo. Wybierz ten który uznasz za oplacalny. Ja mam ryzena 3600, jestem z niego zadowolony. Używki są dosyć tanie teraz.
  • Odpowiedz
AMD Ryzen 7 5700X


@magiol:

Wygląda spoko, z tego co widzę to te procesory są teraz tanie jak barszcz, nawet nowy poniżej 900 zł. A o dysku się nie wypowiadam, bo z dyskami jest czasami loteria i nawet jak kupisz coś z wyższej półki to może się zepsuć ale to nie są jakieś częste awarie.
  • Odpowiedz