Wpis z mikrobloga

Siema, mam pytanie. Mam JDG i rozliczam się w formie ryczatłu 12%. Nie mam żadnych kosztów prowadzenia działalności i zastanawiam się nad zmianą biura rachunkowego na zwykły program, który by mi wszystko ładnie przeliczał i wypluwał. Czy ktoś może jest w analogicznej sytuacji i poleca któryś z programów?

Myślę, że nie ma sensu wyadawać 2.5k rocznie, jeśli subskrypcja porządnego programu kosztuje pewnie kilka stówek.

A może z jakiegoś powodu przestrzegacie przed porzuceniem biura rachunkowego? Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam

#programista15k #ksiegowosc #ekonomia #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 18
  • Odpowiedz
@KastelGandolfo_ Mirku. Nie wiem od czego to zależy, ale ja płacę 250zl… może lepiej poszukaj tańszego biura jeżeli to proste sprawy. Z początku sam sobie to ogarniałem, ale narobiłem bigosu w ZUS i wolę spać spokojnie.
  • Odpowiedz
@KastelGandolfo_: bylem w podobnej sytuacji, przeszedlem do Infaktu. Polecam, choc pewnie wszystkie programy sa podobne. Wiekszosc rzeczy automatycznie, jedynie jeden plik trzeba recznie co miesiac sciagnac i zaimportowac w Zus portalu
  • Odpowiedz
@KastelGandolfo_: jak chcesz po prostu bzikać na ryczałcie to luz. Ale jak chcesz świadomie płacić podatki to nie ma tak, że ryczałt bo jestę programistą.
Dobre biuro spyta ile zarabia małżonka, czy nie chcesz sobie samochodu kupić, itd. Wybór jest taki, jak z programistami, można zlecić hindusowi co zrobi na #!$%@? i jeszcze się finalnie #!$%@? od poprawek, a można dopłacić do polskiego który zrobi porządnie i jeszcze będziesz miał kogo
  • Odpowiedz
@kuncfot: No ja nawet nic w VAT nie wliczam. Autem jezdze 7k km rocznie i nie kupuje zadnych gadzetow. Wiec chyba krótka piłka i trzeba szukac aplikacji do rozliczeń i tyle.

Chyba jeszcze poczekam aż przygotują mi PIT-28 za poprzedni rok, bo nigdy tego nie robiłem.
  • Odpowiedz
Dobre biuro spyta ile zarabia małżonka, czy nie chcesz sobie samochodu kupić, itd


@kuncfot: nawet jak malzowinka zarabia 0 to sie to nie bedzie oplacac (chyba ze zarabiasz grosze).

Samochodow bys musial brac kilka zeby wyjsc na + w stosunku do ryczaltu przy jakichkolwiek sensownych zarobkach (20k+).

Nie ma nic lepsze niz ryczalt jesli nie masz duzych kosztow, nie wiem po co #!$%@? glupoty.
  • Odpowiedz
@KastelGandolfo_ wygoda że w przypadku zmian/watpliwosci/porad odnośnie finansów firmy mam na wyciągnięcie maila/telefonu/biura w moim mieście. Moje biuro też ma dosyć spore obłożenie dzięki temu jak pojawiają się nowe tematy to maja to odrazu obcykane
  • Odpowiedz
@KastelGandolfo_ nigdy nie mogłem się przekonać do infaktu, odnosiłem wrażenie, jakbym nie mógł na nim polegać (wbrew temu, co mówi internet i logika).

Osobiście siedzę od 2017 na wfirmie, poleciłem kilku znajomym i wszyscy - łącznie ze mną - bardzo zadowoleni.

Księgowość 49zł netto na miesiąc, dodatkowe moduły do wyzysku Areczków też są dostępne jakbyś chciał zostać Januszem prywaciarzem w przyszłości.

Ref Link: https://wfirma.pl/?pp=7bhhigde ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kuncfot: serio musze ci to wyliczyc?

Przy 20k musisz miec 6200 kosztow zeby wyjsc na zero vs ryczalt 12%. Czyli np samochodow w leasing z rata 12400 netto, co jest niemozliwe przy jednym samochodzie bo masz limit 150k i proporcjonalnie do tego limitu odliczasz 50% faktur za samochod.

Mam ci dalej tlumaczyc?

Pewnie zarabiasz 10k na reke, wtedy twoje rady moga miec sens.
  • Odpowiedz
Osobiście siedzę od 2017 na wfirmie, poleciłem kilku znajomym i wszyscy - łącznie ze mną - bardzo zadowoleni.


Księgowość 49zł netto na miesiąc,


@BananowyKoko: da się dwa razy taniej, jeżeli masz stałe faktury. Przykład:
20.01 odnawiasz pakiet
25.01 wysyłasz jpk
31.01 wystawiasz faktury
19.02 wysyłasz jpk
19.02 wystawiasz faktury z datą 28.02.
19.02 pakiet wygasa
20.03 odnawiasz pakiet.
I tak odnawiasz pakiet co dwa miesiące.
Ja używam wfirmy od 2012 i
  • Odpowiedz
@Djelon: Niby tak, ale to cebulactwo — jeżeli rzeczywiście uważasz wfirmę za wzór systemu księgowego, to warto po prostu dać im siano za dobrze wykonaną pracę.
Ja się zgadzam ze stwierdzeniem, że to bardzo dobry program, więc nie widzę problemu w płaceniu za 12 miesięcy.
  • Odpowiedz
@KastelGandolfo_: Ja tam wole zapłacić te 2 stówki miesięcznie i mieć spokój. Nie muszę myśleć o tym czy przepisy się zmieniły, śledzić tego i myśleć w jaki sposób mam wypełnić deklaracje. Kiedyś miałem telefon od US z jakimiś pytaniami, wprost powiedziałem że nie mam pojęcia, nie znam się na tym i że księgowa wszystko za mnie robi, dałem numer do księgowej, Pani z urzędu ładnie podziękowała i dała mi spokój. No
  • Odpowiedz