Wpis z mikrobloga

Fakt że #samsung pakuje swoje procki do s24 i s24+ a w s24 ultra wrzuca snapa, pokazuje że dobrze wiedzą że snap jest lepszy. Do tego w USA wszystkie modele mają snapdragona bo tam klient jest bogaty i wybredny a konkurencja w postaci apple zmiecie ich exynosy.

Zastanawiałem się nad kupnem s24 bo to jeden z niewielu małych telefonów bez większych wad, no ale samsung właśnie dołożył jedną wadę w postaci swoich gównianych procesorów.

Nie ma co się dziwić że apple zdobywa coraz więcej rynku skoro producenci telefonów z androidem strzelają sobie w kolano. #zalesie
  • 9
  • Odpowiedz
@Ilirian: kup s23 on ma dostac w updatach chyba wszystkie funkcje AI ktore pokazano przy premierze s24. A szczerze mowiac, nie widze zadnych innych wielkich roznic miedzy obiema generacjami.

Z malych telefonow, jak odrzucisz gownoprocesory i gownowsparcie, zostaje tylko samsung i iphone.
  • Odpowiedz
  • 3
@ShpxLbh: exynosy potrafiły się przegrzewać od przeglądania internetu w przeglądarce. Możesz się spodziewać że s24 będzie krócej trzymał na baterii w porównaniu do modelu z USA a do tego te wszystkie rzeczy związane z AI będą działały wolniej. Na reddicie sporo użytkowników starszych modeli z exynosem wspomniało że telefony działały dobrze przez pierwszy rok, później telefon zaczynał przycinać.

Samsung pluje na własnych klientów wciskając niektórym gorsze procesory. Rozumiem wrzucanie exynosów do
  • Odpowiedz
@Ilirian: w S23 wrzucili Snapy dla odmiany być może wyszło im w Excelu że nie ma aż tak dużej (albo żadnej?) różnicy co zrobią bo sprzedaż jest na zbliżonym poziomie i po prostu odeszli od tego. Chociaż fakt, załadowanie Snapa do najlepszego modelu świadczy o tym, że bardzo dobrze zdają sobie sprawę jacy klienci patrzą na ten procesor i być może będą doić właśnie w ten sposób - oferując wyłącznie najwyższy
  • Odpowiedz
@ShpxLbh: ja ci powiem sytuacje z zycia, jako posiadacz s21 na exynosie, ktory nie gra, nie ma #!$%@? telefonu milionem appek i nie ma w tle #!$%@? calego sklepu play itd.

Wsiadam do gruza, tel w uchwyt, mam procedure ze jak wlaczam janosika, uruchamia sie GPS + gmapsy, a janosik minimalizuje tylko do info glosowych i mini panelu. W tle chodzi slack i messenger. Wystarczy ze do kogos zadzwonie glosnomowiac i
  • Odpowiedz
@PurpleHaze dokładnie, 100% racji. Sam mam S21, super tel, ale grzanie się tego procka to jest jakieś nieporozumienie... Jak w lato podłączam do ładowarki (mając wszystko wyłączone w tle i zgaszony ekran), to muszę zostawiać tel przy włączonym wiatraku xD Raz podniosłem ładujący się telefon przy temp powietrza 30 stopni, to plecki telefonu były praktycznie miękkie...
  • Odpowiedz
  • 1
Ty to sprawdziłeś czy tylko przeczytałeś


@JanImperator: Nie sprawdziłem, nie kupuję co roku nowych samsungów. Czytam za to dużo recenzji sprzętu, komentarzy na reddicie i oglądam recenzje na youtube. Wszędzie opinie są takie same, exynosy są gorsze od snapdragonów a fabryki samsunga nie umieją dogonić konkurencji w produkcji nowoczesnych procesorów.

https://www.reddit.com/r/samsung/comments/1993oqb/so_the_exynos_tale_continues/

w S23 wrzucili Snapy dla odmiany być może wyszło im w Excelu że nie ma aż tak dużej (albo żadnej?)
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: u mnie żona ma S21 na Exynosie i nie narzeka, a monit o przegrzaniu nigdy nie wyskoczył. Teraz jej wzialem S24 bo się uparla. A ja mialem s21 fe na snapie ktory grzal sie jak #!$%@?. Nie kazdy snap taki dobry... W S23 nie odnotowuję grzania nadmiernego. Oczywiście nie bronie samsunga i dają dupy takimi zagraniami. Wszędzie powinien być snap albo wszędzie exynos.
  • Odpowiedz