Wpis z mikrobloga

Zaraz oszaleje. Montuje filmik na iMovie (pierwszy raz) i 3 razy juz mi sie projekt wysypal, bo karta microSD sie sama usuwa. Nie mam wystarczajaco miejsca na dysku, wiec nagrane pliki mam na podlaczonej karcie, bo jak zgram na dysk, to wtedy brakuje miejsca na biblioteke z iMovie. Jakie jest rozwiazanie tego problemu? Jak kupie dysk zewnetrzny i bede z podlaczonym dyskiem pracowal tak jak teraz z karta microSD, to bedzie ok?

Wolam @pepies @dumblecunt @sm_m bo ostatnio byli pomocni.

#gopro #macbook #macos #mac #apple #video #grafika #grafikakomputerowa #montaz #montazfilmow #it #youtube
keyah - Zaraz oszaleje. Montuje filmik na iMovie (pierwszy raz) i 3 razy juz mi sie p...

źródło: Screenshot 2024-01-19 at 11.08.21AM

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@keyah: no zdecydowanie raczej nie montuj z karty micro sd, dysk zewnętrzny się nada ale nie taki najtańszy 5200rpm usb 2.0 (o ile można jeszcze takie dostać). Samsung T5 styknie
  • Odpowiedz
@keyah: to normalne. Karta sd ma za małe statsy write/read żeby na niej pracować. Zaraz ją usmażysz i wszystko pójdzie się paść :) Z mojego doświadczenia - kupić obudowę na nvme (polecam ugreen prosto ze strony producenta - link - , sam korzystam i pracuje właśnie na nich stale bez żadnego problemu a ugotowałem wcześniej dwa ORICO) i do tego jakiś dysk nvme zgodnie z dozwolonym budżetem. 1TB teraz to raczej
  • Odpowiedz
@keyah a i z tymi dyskami też nie szalej i tak zewnętrzna obudowa nie będzie szybsza niż 1GB/s zapisu i odczytu więc praktycznie każde M2 spełnia to wymaganie. Nie polecam lexana nm620 bo mocno się grzeje chociaż jeszcze nie przysporzył mi wielkich problemów tym to nadal trochę wzbudza strach, ale za to Kioxia Exceria kosztowała chyba z 200zł za 1TB, działa super szybko i trzyma znacznie niższe temperatury. Ten ugreen i tak
  • Odpowiedz
  • 0
@pepies Dziekowa. Robię miejsce na dysku, żeby na maca wszystko zgrać. Nie chcę za bardzo inwestować w dodatkowy sprzęt jeśli nie będzie to konieczne, bo nie robię tego pro. Pliki mają 35gb. Miejsca zrobiłem 90. Mam nadzieję, że się za 4 razem uda
  • Odpowiedz
@keyah: nawet do robienia amatorsko czy okolicznościowej pracy taki dysk akurat mieć warto choćby po to żeby mieć gdzie robić backup bo wnioskuję, że Twój mac to pewnie jakiś macbook 256/8 więc miej świadomość, że pamięć flash w tych urządzeniach ma ogromną tendencję do niezapowiedzianej awarii bo dysk służy jako swap kiedy brak Ci ramu. A przy 8GB w dzisiejszych czasach brakuje go notorycznie. A z racji tego, że dysk jest
  • Odpowiedz
  • 0
@barrus89 myślisz, że można z niego pracować w ten sposób, żeby montować film z plików na tym dysku czy raczej tylko do przechowywania
  • Odpowiedz
@keyah: ja mam dokładnie taki allegro

kupiłem w jakiejś promocji z 2 lata temu i jestem bardzo zadowolony. Jak przerzucam pliki z Mac na dysk to jakbym między folderami kopiował na wbudowanym dysku ssd. No i usb-c dla mnie jest wygodnie
  • Odpowiedz
@barrus89: tylko nie pamiętam jaki mam format plików. Głównie używam z Makiem ale coś przerzucałem z PC (win 7 albo 10). Nie pamiętam, żebym miał kłopoty. Jak coś to uderzaj na priv
  • Odpowiedz